Zdarzenie relacjonują na swoim fejsbukowym profilu druhowie z OSP Trzebcz Szlachecki w gminie Kijewo Królewskie, w województwie kujawsko-pomorskim. Strażacy z tej jednostki zostali zadysponowani do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który wioząc karetką pacjentkę do szpitala ugrzązł w błocie. Strażacy dotarli na miejsce, ale w trakcie wyciągania karetki ich wóz bojowy zaczął ześlizgiwać się w grząskie pole i niebezpiecznie przechylił na bok.


Na pomoc ratownikom ruszyło jednak ciągnikami dwóch miejscowych rolników i strażacy z OSP Kijewo Królewskie. Traktory znakomicie poradziły sobie w trudnym terenie i wyciągnęły samochody ratownicze na utwardzoną drogę.


Strażacy nie omieszkali oficjalnie podziękować rolnikom, którzy bez wahania pomogli, poświęcając swój czas i sprzęt. „Bez nich działania byłyby o wiele trudniejsze i dłuższe. Taka ilość maszyn pozwoliła na sprawne wyciągnięcie wozu. Panowie, stworzyliśmy świetny zespół! DZIĘKUJEMY!” – napisali w opublikowanym poście ochotnicy z Trzebcza.