Jak podkreślił, poszkodowani rolnicy, policja i straż są zgodni w swoich ustaleniach. - Wszystko wskazuje na działanie tego samego sprawcy. Każdorazowo ogień pojawiał się w gminie Zduny w okolicznościach, świadczących o celowym podpaleniu - powiedział oficer prasowy.

Dodał, że straty są duże. - Pod koniec sierpnia w Konarzewie spaliło się kilkaset balotów; tam straty oszacowano na ponad 100 tys. zł - wskazał przykład. Ostatni pożar stogów w Konarzewie miał miejsce 4 września. Tam też straty liczone są w dziesiątkach tysięcy.

- Rolnicy martwią się i boją o swój dobytek - powiedział Szczepaniak.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu podpalacza, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie pod numerami tel.: 516 912 388, 609 224 866 lub 698 849 980.

Policja gwarantuje anonimowość osoby przekazującej istotne informacje, jak również anonimowe przekazanie nagrody w wysokości 5 tys. zł.

- Liczymy na to, że ktoś może coś widział i zechce podzielić się z policją swoją wiedzą lub podejrzeniami - powiedział funkcjonariusz.