PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rolnicy zablokowali traktorami skrzyżowanie w Warszawie

Rolnicy zablokowali traktorami skrzyżowanie w Warszawie Zdjęcie ilustracyjne, farmer.pl

W sobotę nad ranem rolnicy zablokowali ciągnikami skrzyżowanie ul. Płockiej z Kasprzaka w Warszawie. Łącznie kilkanaście traktorów. Policja zablokowała protest.



W sobotę ok. godz. 5 rano rozpoczął się protest rolników organizowany przez Agrounię. Protestującym udało się wjechać na traktorach do Warszawy i zablokować skrzyżowanie ulicy Kasprzaka i Płockiej na Woli. Według organizatorów na miejscu jest ok. 60 maszyn. Na większości z nich widnieją polskie flagi.

Demonstrujący chcą kontynuować protest, jednak zablokowali ich funkcjonariusze policji. Funkcjonariusze informują o nielegalności zgromadzenia i wzywają do rozejścia się. Zaczęli też legitymować zgromadzonych.

Policja obecna jest też m.in. w okolicy Sejmu. Funkcjonariusze uniemożliwiają wjazd na ul. Wiejską od placu Trzech Krzyży oraz na ul. Matejki od strony Alei Ujazdowskich.

Protest rolników związany jest z przedstawioną w tym tygodniu tzw. piątką Agrounii, która zakłada wsparcie polskiego rolnictwa.

Wśród pięciu postulatów przedstawionych w ten poniedziałek znalazły się dopłaty dla rolników i producentów, którzy produkują po cenach skupu poniżej progu opłacalności oraz zapewnienie polskiej żywności priorytetu w sprzedaży w sklepach. Rolnicy domagają się zdrowej konkurencji na rynku, w tym zakończenia przewagi rynkowej niektórych firm; chcą też, by dochodowe gałęzie gospodarki takie jak np. branża futerkowa nie były likwidowane.

- Udało nam się obronić przed piątką dla zwierząt, ale nie udało nam się obronić przed tym, żebyśmy nie byli wykorzystywani - mówił w opublikowanym w piątek wideo lider Agrounii Michał Kołodziejczak.

W sobotą rano już w trakcie protestu podkreślał, że to, o czym chcą powiedzieć rolnicy, "usłyszy dziś cała Polska".



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (43)

  • małygrek 2020-12-07 16:28:12
    Blokowanie dróg jest bezskuteczne. To strata czasu i energii. Należy dobrać się do skóry tym, którzy doprowadzili do tak złej sytuacji w rolnictwie, tymczasem zaś transporty z mięsem i żywcem - likwidować po przekroczeniu granicy Polski. Jeśli ktoś wierzy w wolny rynek, to wierzy w mit. Jest tylko polityka i interesy i tu administracja warszawska kolejny raz pokazała, że działa na szkodę polskiego rolnictwa.
  • anna 2020-12-07 10:07:55
    tym traktorzystom sypnąc mandaty za zanieczyszczanie miasta i za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • anna 2020-12-07 10:04:59
    zabrać dopłaty niech zyja tak jak robotnik i emeryt w mieście !!!!1 pracownicy firm maja od lipca po 80% pensji i muszą żyć nie wiedzą jak sie to skończy?czy będzie praca ? rolnicy to uprzywilejowana grupa , ciągle maja mało i mało!!!!!!!!!!!! teraz wymyślili że buraki mają mało cukru wiec należa sie dopłaty???
    • Fa 2020-12-07 10:16:44
      anna Twoje zdanie nikogo nie interesuje. Jeśli płaczesz że dostają niskie pensję dlaczego nie upomną się o swoje? Takie jak Ty też potrafią strajkować aby móc bezkarnie nienarodzone dzieci zabijać. Wstydź się Ty...
    • ROMER 2020-12-07 10:59:12
      Odżywiasz sie codziennie względnie tanio z ich ciężkiej pracy i wypisujesz bzdury.
    • Barbara 2020-12-08 08:53:25
      Droga Aniu gdyby nie było by dopłat rolnik na pewno by nie ucierpiał natomiast w sklepie miasto dowiedzialo by się naprawdę ile kosztuje serek ,jajeczko lub chlebek w Niemczech jeden kg ziemniaków kosztuje prawie cztery ojro
      • typowy wpis idioty 2020-12-08 10:34:58
        durniu ceny zależą od relacji podaż popyt baranie widać to jak jest nieurodzaj np w cenach truskawek itp,nie zależą od dopłat leniu
  • zsl 2020-12-06 14:35:04
    skonczyc z dopłatami , gospodarstwa powyżej 25ha do ZUS i bedzie porządek bo sie chłopkom w głowach juz pomieszało
    • Ben 2020-12-06 16:59:51
      Tylko jest jeden problem akurat Ci z większymi hektarami najwięcej skamlą jak mają źle i też są na KRUS. Zobacz jakie ciągniki jadą na strajk? Kto ma takie sprzęty na kilku hektarach pola?
      • Franek 2020-12-10 09:36:59
        właścicielem tych ciągników są banki w 60 %.Srednia cena ciągnika to 300 tys plus maszyny ,to około pół miliona.Gdy nie byliśmy w UE to 1995 r np. tona mocznika kosztowała 390,00 zł,obecnie 1400,00 zł.Dopłaty nie są dla rolników tylko dla przemysłu niemieckiego i pośredników.Trzeba mieć pamięć historyczną,a nie słuchać tvn.stiv
  • Piotr 2020-12-05 23:43:09
    Zaliczki doplat weszly na konto paliwo tanie w polu porobione to i wycieczka do stolicy sie przyda ROLNICTWO TO MOJE ZYCIE I PASJA NA DZIEN DZISIEJSZY MAJAC KROWY MLECZNE NIGDY NIE BYLO ROKU ABYM MIAL W GLOWIE STRAJKOWANIE oby sie tak utrzymala dobra cena mleka to bedzie git
    • W krawacie 2020-12-06 08:06:35
      Gość posiadacz krów chwali się oborami jakie otrzymał za pieniądze unijne tylko nie stać go na ubranie do obory bo się pokazał w tym co nosi do kościoła.... a tak na codzień jest obdartus. Mowa o wystąpieniu chłopa w programie agrobiznes.
    • Piotr 2020-12-06 09:07:20
      I co sam se to wywalczyłeś ? Oj głupiutki, głupiutki jesteś, Jarek zrobil z ciebie niewolnika i tym jesteś teraz,