Do groźnego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godz. 10.30 w Wesołej, w powiecie brzozowskim na Podkarpaciu. Na stromym wzniesieniu, kierowca stracił panowanie na traktorem, który przewrócił się i przygniótł kierującego pojazdem 68-latka - poinformował portal Echo Dnia. Ranny traktorzysta trafił do szpitala.

Jak relacjonują strażacy z OSP Wesoła, do wypadku doszło na rozmiękłym po deszczu leśnym dukcie, gdzie dojazd pojazdów ratowniczych był niemożliwy. Bardzo pomocny okazał się specjalistyczny quad z przyczepką do transportu poszkodowanych, który znajduje się na wyposażeniu jednostki.

Quada użyto najpierw do podniesienia wywróconego ciągnika, za pomocą pasów i wyciągarki. Potem poszkodowanego ułożono na przyczepce i przetransportowano bezpiecznie na zorganizowane przez strażaków lądowisko. Rolnika zabrał do szpitala w Brzozowie śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ranny 68-latek był przytomny i jak potwierdziło badanie - trzeźwy. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.Na miejscu pracowali strażacy z OSP Wesoła i OSP Barycz.