PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rolnik zasłabł za kierownicą ciągnika. Nie udało się go uratować

Rolnik zasłabł za kierownicą ciągnika. Nie udało się go uratować
Ciągnik z nieprzytomnym kierowcą zjechał ze skarpy drogi Foto: Policja

49-letni rolnik zasłabł w trakcie jazdy ciągnikiem. Traktor z nieprzytomnym kierowcą zjechał ze skarpy.



Do nieszczęśliwego wypadku doszło w miniona sobotę w Trzciankach, w gminie Janowiec (woj. lubelskie). Zetor, w którego kabinie nie było widać kierowcy, przykuł uwagę wędkarza, który stał w pobliżu nad stawem. W pewnym momencie pojazd zjechał z drogi i zatrzymał się na skarpie przed stawem. Wtedy świadek zauważył w kabinie ciągnika nieprzytomnego kierowcę.


Mężczyzna natychmiast wyciągnął nieprzytomnego kierowcę na zewnątrz i podjął czynności ratunkowe. Jednocześnie wezwał pogotowie. Ani jemu, ani zespołowi karetki mimo długiej reanimacji nie udało się jednak przywrócić funkcji życiowych kierowcy. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny.


Według policji, przyczyną śmierci mogły być poważne problemy zdrowotne rolnika. Szczegóły tragedii ustalić ma jednak prowadzone śledztwo.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (33)

  • Prawda w oczy 2019-05-30 09:10:35
    @Piortr masz racje, widać że z rolnika nigdy nie wyjdzie chłop pańszczyźniany. Piszesz że zawsze rodzice pomagali do śmierci bo tak było jak nie mieli emerytur i były wycugi. Teraz są emerytury a rolnik dalej wykorzystuje rodziców do pracy ponad siły i jeszcze twierdzi że to jest normalne i wporzadku. W innych zawodach praktycznie tego nie ma tylko u wielu rolników tak jest i wstydzą się tego bardzo.
  • Kickass 2019-05-30 09:03:56
    Ludzie piszecie o emerytach i słusznie, ale tu człowiek 49 lat zasłabł i zmarł i to napewno nie z nieróbstwa. Też kiedyś zasłablem po miesiącu pracy po 12-16 godzin bez przewy. Bo pracę trzeba wykonać w terminie i nikt nas nie zastąpi.
  • Edas 2019-05-29 22:46:43
    @Piotr nie pisz że rodzice są na utrzymaniu dzieci. To Oni nas wychowali i przekazali gospodarstwo. Gdyby je sobie sprzedali i pieniądze włożyli na konto inaczej by żyli. A tak dostaliśmy gospodarstwa po rodzicach i pisanie że ich utrzymujemy jest nie w porządku. Ale widzę że wielu błędnie myśli tak jak Ty. Dostali gospodarstwa bo im się należą. A to nie prawda. Gdyby Ci rodzice nie zapisali to byś musiał na wszystko sam robić od zera.
  • Piotr 2019-05-29 16:46:50
    Najwięcej piszą ci co wogule nie są w temacie, w rolnictwie pracuje się od dziecka aż do śmierci!A rodzice pomagają w gospodarstwie dokiedy tylko zdrowie pozwala i bardzo często są na utrzymaniu dzieci bo rolnicza emerytura po pracy w każdy dzień w roku niepozwala na godną starość!
    • Daf 2019-05-29 22:33:07
      @Piotr Ty chyba z choinki się urwałeś? Jest zupełnie odwrotnie jak piszesz, to dziadki muszą z nędznej emerytury jeszcze dokładać do gospodarstwa. Jestem ze wsi i widzę jak to wygląda więc nie pierd.... glupot. A rodzice w niektórych gospodarstwach naprawdę mogą sobie odpocząć jak dzieci idą do pracy albo są zaradni. Żaden senior z przyjemności i zamiłowania nie idzie dzień w dzień do obory i jeszcze w Kościele czuć go bo nie ma już siły się dobrze umyć. Taka jest prawda a nie jakieś zamiłowanie. Co najwyżej działka, ogródek, albo dla przyjemności kawałek pola ale nie tyranię od rana do wieczora nazywać zamiłowaniem. Co za hipokryci
    • SENIOR 2019-05-29 22:36:09
      @Piotrus taki mądry jesteś że Seniorowi trzeba pomóc a pomysł co by było gdyby Twoi rodzice sprzedali ziemię i sobie godnie żyli a Ty byś nic nie dostał? Kim byś teraz był? Oni mieli by pieniądze i emeryturę i jeszcze Tobie by musieli chleba kupić.
    • Rolnik 2019-06-02 08:16:48
      Czas zlikwidować KRUS to będą normalne emerytury. Ja chodząc do pracy place ZUS. Zarabiam na gospodarstwie tyle co w pracy. ZUSu place wiele więcej ale dzięki temu będę mial emerytury ponad 2tys. a nawet ponad 2,5tys. bo jeszcze z KRUS dojdzie. Sąsiad płacił tylko KRUS i dostanie tysiąc. Ale ale On płacił KRUS na rok tyle co ja na miesiąc Więc jest to uczciwe krusu mało się płaci to mało się dostaje a i tak ZUS do tego dopłaca miliardy. :/
  • Praca 2019-05-29 07:31:34
    Rolnicy muszą pracować jak każdy inny człowiek. Tylko u mnie w fabryce mojego ojca czy innych emerytów nie zobaczysz. Tym czasem u niektórych rolników seniorzy MUSZĄ tyrać do śmierci przy widłach i na polu do ostatnich sił. A młody zawsze tłumaczy że Oni chcą. Bo nigdy nie powie aby sobie odpoczął on zrobi, tylko czeka jak rodzice za niego zrobią. I jeszcze tacy najwięcej stękają jak to mają na gospodarstwie ciężko. Taki to jest wiat naszego rolnictwa, ale nie wszyscy oczywiście.
    • stanisław 2019-05-29 08:03:45
      O czym bredzisz ? 49 lat to nie emeryt !
      • Praca 2019-05-29 09:01:30
        @stanislaw Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem że pracują jak wszyscy czyli jak ma np. 49 lat też. Ale dodatkowo rolnicy u niektórych muszą jeszcze na emeryturze tyrać. Teraz rozumiesz nieuku?
      • Fox 2019-05-29 09:34:53
        @stachu ale chodzi o tych co mają wiek emerytalny i muszą tyrać przy widłach. Nie musisz się tłumaczyć że tak nie jest. Każdemu rolnikowi jest wstyd że jest NIEUDACZNIKIem i ojciec musi mu pomagać jak Tobie.
      • Stanisław 2019-05-29 21:27:37
        Mój błąd , wdałem się w dyskusję z trollami ...
      • Praca 2019-05-29 21:55:36
        @stanislaw Właśnie minusy pokazują jak bardzo niektórych rolników boli prawda w oczy ze korzystają z pomocy rodziców ale i tak wiecznie stękają. Niestety to smutna prawda o naszej wsi że senior musi tyrać do śmierci bo się nabrało ziemi i kredytów i teraz nie ma kto robić. Miłej pracy przy widłach do "upadłego"
    • Krzysztof 2019-05-29 10:56:48
      Jeśli ktoś pracuje od dziecka,przez 50 czy więcej lat,a na dodatek robi to co lubi,to nie łatwo jest mu z tego zrezygnować.Zwłaszcza rolnicy którzy mają poczucie obowiązku względem ziemi.Potrzebują pracy,aktywności by czuć się potrzebnymi.Znam to z autopsji.Mam problemy ze zdrowiem,powinienem przestać,iść na rentę ale nie chcę i nie mogę.Wiem że praca,wysiłek mnie zabija,ale robię to co lubię i czuję się potrzebny i doceniany.
      • Widz 2019-05-29 11:06:15
        Masz rację, widziałem takiego nie jednego po 70 ( Nie że akurat Ciebie to dotyczy) co ledwie widły trzyma i robi przez siłę a do lekarza nie idzie. Ale ważne że czuje się doceniany jak młody na niego krzyczy i upokarza go. Nie wiem co za przyjemność jest z zasuwania do śmierci porównując to z odpoczynkiem na rowerze czy inne atrakcje.