Placówka mieści się w zabytkowym XVIII-wiecznym dworku. Jest tu technikum i szkoła zawodowa. Uczy się w niej ponad 200 uczniów. Młodzież i ich rodzice dowiedzieli się nieoficjalnie, że szkoła ma zostać zlikwidowana. Istnieje przypuszczenie, że na zabytkowy pałacyk, w którym mieści się szkoła, znalazł się kupiec.

Uczniowie nie dopuszczają myśli o likwidacji placówki. Wraz z rodzicami stanęli przed Starostwem Powiatowym w Jarosławiu. Na spotkaniu ze starostą rodzice nie kryli zdenerwowania. Przekonywali go do utrzymania placówki tym bardziej, że szkoła w Pawłosiowie jest jedyną o takim profilu w powiecie.

Władze powiatu są zaskoczone. Starosta twierdzi, że nikt nie planował zamknięcia szkoły. Przyznał, że z powodu niskich w tym roku subwencji oświatowych urzędnicy przeprowadzają właśnie analizę stanu finansowego szkół w powiecie. A na celowniku są placówki w Pawłosiowie i Radymnie. Póki co żadna decyzja jednak nie zapadła.

Nabór na przyszły rok szkolny w Pawłosiowie ma być normalnie prowadzony. Dyrekcja szkoły obawia się jednak, że pogłoski o likwidacji zrobiły szkole złą reklamę.