Los wyciągnął Jarosław Hampel, indywidualny wicemistrz świata na żużlu, gość wieczoru. Specjalne wyróżnienie oraz szwajcarski zegarek otrzymał Marek Giera, oddający tuczniki do PKM DUDA SA nieprzerwanie od 20 lat, czyli od początku działalności firmy.

Konkurs Hodowca Roku jest największym tego typu wydarzeniem branżowym organizowanym dla hodowców trzody chlewnej w Polsce. Jego celem jest uhonorowanie hodowców osiągających najlepsze wyniki w zakresie produkcji trzody chlewnej. W tym roku konkurs odbył się już po raz siódmy. W corocznych edycjach mogą wziąć udział rolnicy z obszaru całej Polski, którzy mają podpisaną z Polskim Koncernem Mięsnym DUDA umowę kontraktacyjna na dostawy żywca wieprzowego. Ogółem w tej edycji konkursu wzięło udział prawie 1000 dostawców żywca wieprzowego z całej Polski.

Miłym akcentem wieczoru było wyróżnienie dla Marka Giery.

To rzadko spotykane, by utrzymywać relacje biznesowe przez tyle lat, dużo to mówi zarówno o nas, jak i o panu Marku, któremu bardzo dziękuję za tę współpracę - mówi Maciej Duda, prezes PKM DUDA SA - Osobiście, 20 lat temu, jako osiemnastoletni chłopak, kupowałem tuczniki od pana Marka - dodaje Maciej Duda.

Gala tym razem utrzymana była w tematyce piłkarskiej, której sportowe akcenty były obecne niemal w każdym punkcie programu imprezy. Wieczór prowadził Dariusz Szpakowski, znany telewizyjny komentator meczów piłkarskich, który w minikonkursie wylosował oryginalne koszulki reprezentacji Polski, Realu Madryt, Chelsea Londyn, szalik FC Barcelona oraz słynne z Mundialu w RPA wuwuzele.

Niespodzianką organizatorów był także pokaz wicemistrza Europy tricków piłkarskich Krzysztofa Golonki, uczestnika programu „Mam talent". Główną atrakcją wieczoru był występ Roberta Rozmusa z zespołem.

Wśród pozostałych finalistów konkursu zostały rozlosowane także inne cenne nagrody:
Marian Zając - NAGRODA II - skuter Piaggio
Tomasz Dworak - NAGRODA III - telewizor Panasonic 40"
Roman Doliński - NAGRODA IV - laptop marki HP
Grzegorz Kurkowiak - NAGRODA V - laptop marki HP
Elżbieta Churska - NAGRODA VI - aparat fotograficzny SONY Alfa
Juliusz Bartkowski - NAGRODA VII - wieża HIFI marki Philips
Eryk Cimała - NAGRODA VIII - kamera cyfrowa JVC
Robert Wiatr - NAGRODA IX - telefon komórkowy Nokia
Tomasz Klonowski - NAGRODA X - telefon komórkowy Nokia

Grzegorz Ograbek, dyrektor ds. ekonomicznych i surowcowych pytany, czy dzięki konkursowi firma zdobywa nowych dostawców, odpowiada, że trudno to jednoznacznie zweryfikować, natomiast fakt, że co roku na gali finałowej konkursu spotykam duże grono hodowców, którzy bawili się z nami na imprezach w latach wcześniejszych, dowodzi, że ogólne warunki współpracy są na tyle dobre, że przynoszą hodowcom korzyść i przekładają się na wieloletnią współpracę.