O sukcesie wymiaru ścigania informuje KWP w Łodzi. Funkcjonariusze z Rawy Mazowieckiej i Białej Rawskiej przy współpracy z policjantami KWP w Łodzi, rozbili grupę przestępczą okradającą rolników. Łupem złodziei padały głównie maszyny rolnicze, ale także maszyny budowlane. Dwóch podejrzanych o kradzieże trafiło za kratki.

Jak wynika z zebranego do tej z pory materiału dowodowego, złodzieje działali co najmniej od kilkunastu miesięcy. Kradli maszyny rolnicze, maszyny budowlane, włamywali się do budynków gospodarczych. Do przestępstw tych dochodziło na terenie powiatu rawskiego, w szczególności w okolicach zagłębia sadowniczego, ale także na obszarze ościennych województw.

W wyniku działań śledczych policjanci ustali, że za kradzieżami może stać kilkuosobowa grupa z powiatu grójeckiego.

W nocy z 18 na 19 września 2019 roku, z posesji na terenie powiatu grójeckiego skradziono kolejną maszynę. Utracony sprzęt to mobilna platforma sadownicza o wartości 15 000 złotych. Gdy informacja ta trafiła do policjantów zajmujących się sprawą, niezwłocznie podjęli oni działania, które doprowadziły do ujęcia sprawców.

Skradzioną maszynę ukrytą na skrzyni ładunkowej renault mascot, namierzono na jednym z parkingów przy stacji paliw w województwie mazowieckim. Kilkugodzinna obserwacja opłaciła się -funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 43 i 48 lat, którzy przyjechali po skradziony łup. Byli bardzo zaskoczeni widokiem policjantów. Jeden z podejrzanych podjął próbę ucieczki samochodem, jednak szybko został zatrzymany.

Policjanci przeszukali również posesje należące do mężczyzn. Zabezpieczyli kominiarki, rękawiczki, oraz krótkofalówki. Tego samego dnia zatrzymali trzeciego podejrzanego w wieku 28 lat, który powiązany był z przestępcami. Wszyscy zatrzymani byli już notowani za kradzieże i włamania. Dwóch mężczyzn decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych.

Według policji sprawa jest wciąż rozwojowa, a śledczy nie wykluczają rozszerzenia zarzutów. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa w Białej Rawskiej. Skradziona platforma sadownicza niebawem wróci do właścicieli.