Wśród wielu kategorii takich jak: eko sklepy, eko producenci, eko restauracje, eko turystyka użytkownik serwisu ma możliwość zlokalizowania na mapie Polski eko producenta, znajdującego się w niedalekiej od siebie odległości.

Korzystanie z serwisu jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga logowania. Wyszukiwarka działa na podstawie wyboru własnego województwa, możliwe jest także szukanie po słowach kluczowych.

Serwis www.ekotarg.pl szuka polskiej, nieprzetworzonej żywności, producentów naturalnych kosmetyków, środków czystości, ubrań i wszystkich innych dostępnych na rynku eko produktów. Konsultuje trudne pytania ze specjalistami wszystkich dziedzin, aby dzielić się wiedzą i odpowiedziami na trudne pytania.

Każdego dnia poszukuje nowych eko partnerów: indywidualnych, małych producentów, sadowników, hodowców, rolników, plantatorów, bartników, a także większych firm, które zgodnie z zasadami zdrowia i ekologii wytwarzają różne produkty. Celem serwisu jest łączenie różnych firm, a także producentów indywidualnych z całego kraju oferujących zdrowe, ekologiczne produkty z osobami indywidualnymi, zainteresowanymi nabyciem takich produktów.