XI Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach odbywa się w dniach 13-15 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku. 14 i 15 maja br. towarzyszyć mu będą European Start-up Days.

Wśród tematów, które omówione zostaną podczas XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach znajdują się m.in.: rola młodych ludzi w przekształcaniu Europy i przyszłość Unii Europejskiej, zależności między ekspansywnymi technologiami a rozwojem gospodarczym i społecznym, międzynarodowa współpraca gospodarcza, zagadnienia zrównoważonego rozwoju, cyfryzacja, robotyzacja, automatyzacja i ich wpływ na rozwój przemysłu, sukcesja i firmy rodzinne, miasta, metropolie, regiony, energia i energetyka, digitalizacja, cyberzagrożenia i sztuczna inteligencja, e-sport oraz rola kobiet w biznesie.

W programie kongresu m.in. takie sesje jak: "Rynek spożywczy. Czas konsolidacji", "Wielkie przyspieszenie. Przyszłość rynku spożywczego", czy "Żywność i jedzenie - moda i styl".

Więcej o sesjach dotyczących rynku spożywczego i handlu znajdziesz na stronie www.portalspozywczy.pl oraz www.eecpoland.eu