Jak czytamy w opublikowanym w mediach społecznościowych komunikacie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, w wyniku akcji protestacyjnej prowadzonej przez członków OPZZ, rząd zapowiedział na 2022 rok podwyżki, które dotyczyć będą między innymi pracowników Inspekcji. 

Jak czytamy w komunikacie, w przekazanym do konsultacji projekcie ustawy budżetowej na przyszły rok przewiduje się wzrost wynagrodzeń, oraz odmrożenie funduszu nagród i premii w państwowych jednostkach budżetowych. Według szacunków rządu, średni wzrost wynagrodzeń wyniesie około 7,8 proc. 

Propozycja ta nie satysfakcjonuje jednak przedstawicieli OPZZ:

"Propozycja rządu nie spełnia oczekiwać strony związkowej sformułowanych we wspólnym stanowisku Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, NSZZ Solidarność i Forum Związków Zawodowych, w którym domagamy się co najmniej 12 proc. wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej. Rząd nie odmroził bowiem średniorocznego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej" - czytamy w komunikacie OPZZ.