PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Samochód najechał na heder kombajnu

Samochód najechał na heder kombajnu
Do zderzenia bmw z kombajnem doszło wczoraj we wsi Piątkowa, fot. Policja

Na Podkarpaciu kierowca samochodu bmw z niewiadomych przyczyn zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka kombajnem zbożowym.



Do wypadku doszło w poniedziałek około godz. 10.30, na drodze we wsi Piątkowa, w gminie Dubiecko, w powiecie przemyskim. Jak podaje portal PrzemyslNaszeMiasto.pl, 23-latek jadący w bmw uderzył w heder nadjeżdżającego z przeciwka kombajnu.

Zderzenie miało bardziej przykre konsekwencje dla kierowcy auta. Samochód został roztrzaskany, a  mężczyzna w wyniku obrażeń stracił przytomność. Z uwagi na jego stan ratownicy wezwali na pomoc śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie.

Poszkodowany to 23-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Według wstępnych ustaleń policjantów mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych. Kombajn poruszał się jednak drogą publiczną z doczepionym hederem. Maszyną kierował 61-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Kombajnista nie odniósł w wypadku obrażeń.

Okoliczności i przyczyny oraz winnych zdarzenia ustalić ma policja w toku prowadzonego śledztwa. Droga w Piątkowej na czas policyjnych czynności i usuwania pojazdów była zablokowana.

Na chwilę obecną nie posiadamy informacji na temat stanu trzeźwości uczestników wypadku.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (48)

  • Edek 2019-07-30 21:59:05
    Tak się właśnie zastanawiam z tymi hederemi przy kombajnie i wiecie co? Już wolę spotkać się na drodze z takim jeźdźcem bez głowy czy jak kto woli półgłówkiem, piratem drogowym mając heder z przodu niż jechać autem czy rowerem. W pierwszym przypadku heder mnie ochoroni po spotkaniu a szańcem drogowym co najwyżej do więzienia na dwa lata a w drugim pewnie nie wiele by że mnie zostało, w najlepszym razie wózek. Zauważcie że normalni w hedery nie wjeżdżają tylko przeważnie pijany, pirat na motorze czy młokos w BMW. Żniwa dwa tygodnie a jak ktoś zaparkuje w heder to wielkie halo. Ale jak półgłówek rozwali dziecko na pasach to sprawa cichnie bo tatuś posmaruje.
    • Adam 2019-07-31 06:43:28
      Człowieku zastanów się co mówisz. Jadąc z podczepionym hederem stwarzasz zagrożenie wszystkim użytkownikom drogi nie ważne czy to rowerzysta, pieszy czy idiota z BMW. Chyba, że stać Cię na płacenie mandatów.
      • Edek 2019-07-31 08:14:12
        @Adam Człowieku półgłówek w BMW stwarza większe zagrożenie niż ja. On przy tej prędkości nie panuje nad pojazdem a ja potrafię spokojnie każdemu zjechać z drogi. Mandatem mnie nie strasz bo to tylko pieniądze. Zobacz ile jest wypadków z udarami a ile przez tych pędzących podpisujących się półgłówków? Jazda 20 na godzinę z hederem to wielki przestępstwo a już jazda polgowka nie raz 150-200 na godzinę i wyprzedzanie na trzeciego itd to już ogólne przyzwolenie jest.
      • Adam 2019-07-31 16:30:36
        @Edek masz rację jeżdżą jak idioci nie pwiem, że nie. Nie straszę mandatem, bizon z hederem jest to pojazd ponad gabarytowy na którego przejazd trzeba mieć pozwolenie, a za jego brak jest mandat i o to mi chodzi.
      • Edek 2019-07-31 23:26:29
        @Adam Założony heder na pewno jakieś zagrożenie stwarza ale są sytuacje gdzie na nawet nie ma gdzie przełożyć go przełożyć. Na drodze to prawie nie możliwe trzeba szukać miejsca a czasem i tak nie ma gdzie.
      • Adam 2019-08-01 15:51:21
        @Rozumiem o co chodzi. Jeżel nikt na drodze nie będzie dla siebie chamem to nic złego nie stanie się, tylko trzeba uważać.
    • Jakub Mateńko 2019-08-02 00:59:01
      U mnie w kombajn New Holland TC 5070 + New Holland Varifeed 16Ft mojego taty Prawie wjechał pijany koleś.(tatą myślał że go zgniecie ale wychamował przed tą Kürv@) A kombajn z hederem wart 650.000 złotych. To samo ja miałem wcześniej bo szara BMW (ta sama co prawie pod kombajn wjechała) mi zajechała drogę i prawie zniszczyła ciągnik Steyr 9095 MT z prasą Case IH RB 344 wart ponad 400.000 Na moje oko jechał z 40-50 km/h
      • vice 2019-08-04 17:23:28
        To przeplaciłeś bo Tc więcej jak 300 tys warte nie jest
  • Robert 2019-07-30 19:12:01
    P
  • Tomek 2019-07-30 19:11:22
    Ja wożę heder na wózku ale to jak ludzie jeżdżą to nieporozumienie. Nawet nie potrafią wyprzedzić tylko trzeba stanąć i do rowu wjechać
  • Claas 2019-07-30 18:32:11
    @Karol Przykro mi bardzo ale nie masz pojęcia o przepisach. Nie możesz sobie gdybać co by było gdyby nie było hedera. Miał założony więc nawet jak wjedzie w niego pijany i tak będzie wina zgadnij kogo?
    • Mariusz 2019-07-30 20:53:53
      Nie do końca zależy jaką szerokość hedera Ja mam Volvo 830 i heder ma 2,7m w środku i 3 m na zewnątrz i mogę się poruszać z hederem producent nawet nie przewidział odczepienie jego .
      • Claas 2019-07-30 21:25:56
        @Mariusz rozumiem Cię ale ja odnosiłem się do konkretnej sytuacji odpisując Karolowi. Twój kombajn nie ma tu nic do rzeczy.
    • Bizo 2019-07-30 21:39:12
      Jak pijany wjedzie w heder kombajnu to przecież rolnik nie będzie odpowiadać. To tak samo jak byś powiedział dziecko jechało na rowerze droga bez ścieżki rowerowej a pijany kierowca potrącił dziecko.... i co dziecko będzie winne ze przy drodze nie ma ścieżki rowerowej? To tak samo rolnik nie odpowiada za to ze jakiś młody szczawik jechał jak szalony samochodem i wjechał w heder. Ok może trochę racji jest w tym ze mógł odczepic ten heder ale jak miał kawałek na pole. Sam bym nie odczepil jak bym miał blisko pole.Ale tez młodzi ludzie jeżdżą jak szaleni samochodami.
      • Claas 2019-07-30 21:47:15
        @Bizo Ty to rozumiesz i ja też. Tyle że bodaj dwa lata temu był u nas taki wypadek pijany na motorze wjechał w heder kombajnu i kombajnista poszedł siedzieć.
      • Zenek 2019-07-30 22:31:05
        W tej sytuacji ciężko co powiedzieć. Bo wiadomo jak piratują młodzi ludzie na motorach czy smochodami. U mnie na drodze przed domem jeden chłopak na motorze jedzie ponad 80 na godzinę a pełno u nas dzieci biega od sąsiadów z piłką po drodze. Albo drugi jeździ audi to tez jak przeleci 90 na godzinę ta drogę 500 metrową to tylko widzę jak jakas plama leci. Po prostu uważam ze dzisiejsza nie która młodzież w głowie za dużo nie ma bo nie chodzi tylko o ich życie ale też o innych.
    • Karol 2019-08-03 17:09:12
      @Claas Niestety to ty bardzo się mylisz. Kombajn mam w gospodarstwie już od 16-17 lat, więc przepisy znam wyśmienicie. Pojazd rolniczy o szerokości do 3 metrów właśnie może poruszać się po drogach bez specjalnych pozwoleń. Wystarczy delikatnie poszperać w sieci a znajdziesz zdjęcia z innej perspektywy, gdzie dokładnie widać że droga ma szerokość około 3 metrów, delikatny łuk widoczność dobra. Na tej podstawie twierdzę że napotykając na kombajn z hederem na wózku lub np. ciągnik o tej szerkości, kombajn do buraków itp i tak by w niego przywalił. Cytuję "nie dostosował prędkości do warunków drogowych" - to on jest sprawcą wypadku, nie neguję tego że operator kombajnu powinien dostać mandat, jednakże to nie on jest sprawcą wypadku. Jak mniemam nawet gdyby kierowca jechał te 70-80 zdążyłby wyhamować ;]
  • Wacław 2019-07-30 17:57:32
    Dzieciaki wsiowych jadą do niemiec a później kupują sobie "beemki" i szaleją. U mnie we wsi to co drugi młody ma BMW albo audi. I ciągle słychać o jakichs wypadkach właśnie tych młodych. O wypadku spowodowanego przez kogoś starszego już dawno nie słyszałem
    • Marrek 2019-07-31 11:39:42
      To się nazywa selekcja naturalna, jak człowiek mądry, to jeździ bez wypadku, a jak debil, to prędko do piachu
      • Darek 2019-07-31 16:02:27
        A ktokolwiek z was dominował kiedykolwiek heder od polskiego bizona?