PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Samochód najechał na pług rolniczy

Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem auta i ciągnika rolniczego doszło w powiecie radomskim na Mazowszu.



O zdarzeniu, które miało miejsce w miniony piątek około godz. 20.00 w miejscowości Janiszów w gminie Zakrzew, donosi Komenda Miejska Policji w Radomiu.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 44-latek kierujący osobowym volkswagenem chciał wyprzedzić jadący przed nim ciągnik rolniczy TYM. Z nieustalonych dotąd przyczyn najechał jednak na pług doczepiony do wyprzedzanego ciągnika.

Siła uderzenia była tak duża, że auto wbiło się pod belkę maszyny i dosłownie nadziało na lemiesze. Kierowca volkswagena nie przeżył zderzenia – poniósł śmierć na miejscu. Ciągnikiem kierował 31-letni mężczyzna. Traktorzysta był trzeźwy, nie odniósł w zdarzeniu obrażeń.

Trwa wyjaśnianie przyczyn oraz okoliczności wypadku.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (136)

  • Piwny bandzioch z remizy 2019-09-14 08:49:26
    Już po wiejskich felgach podejrzewam czyja wina#😃
  • Anonim 2019-09-10 22:24:27
    Ludzie kłócicie się jak cholera , pisze wyraźnie że nie wiadomo jak doszło do przyczyny wypadku to pieprzycie głupoty , sam jestem rolnikiem i zawsze włączam koguty ( tak zwane lampy błyskowe) zeby mnie z daleka było widać a czy kierowca ciagnika miał włączone to nie wiadomo a po drugie są tacy ludzie ze poprostu nie uważaja ile razy było tak ze jadąc ciagnikiem na zakręcie ludzie autami potrafią ściąć zakręt gdzie widzą ze jedzie coś z na przeciwka , raz miałem ze osobówka cofając ma drogę wymusiła mi i musiałem hamować awaryjnie ( tak sprawnym ciagnikiem po 7 letnim) i jeszcze do mnie wymachuja rękami... i nie mówię ze tylko ludzie osobówkami tylko tak jeżdżą , tirami autobusami i nawet trafią się inni rolnicy
    • Obserwator 2019-09-11 05:59:20
      Anonim Ale co tutaj mają do rzeczy Twoje prywatne spostrzeżenia? Równie dobrze można napisać ile razy jedzie się za ciągnikiem który ma lampy powyrywane, zero świateł i musisz zgadywać co zrobi i nagle Ci skręci przed nosem bez żadnego kierunka. Przyczepy bez świateł ale pcha się na drogę i jeszcze z polnej drogi nawet jak Cię widzi jedzie na siłę bo mu się spieszy i trzeba przed półgłówkiem hamować jak nie chcesz skończyć na przyczepie. Także swoje spostrzeżenia zostaw dla siebie bo co mają wspólnego z tym wypadkiem to ja nie wiem. A pług potrafi zasłonić światła ciągnika. Ja nie wiem jesteście rolnikami i tego nie wiecie że wysoko uniesiony pług potrafi swoją rama i odkladniami zasłonić światła ciągnika. Trójkąta też nie widzę. Więc nie ocenianie z góry kierowcy auta bo jak okaże się że traktorzysta też winny bo dopiero będzie.
  • Bacol 2019-09-10 19:40:11
    Szkoda chłopa z wypadku bo nawet nie wiadomo co było przyczyną tego że tak skończył. Żaden panicz rolnik nie złożył nawet wyrazów współczucia tylko jadą na zmarłego. Dziś rolnicy nie uznają już żadnej świętości po za dopłatami które kochają ponad wszystko. Jeszcze niektórzy się cieszą z tego wypadku. Chłop że wsi wyjdzie ale wieś z chłopa nigdy.
  • Rolnik 2019-09-10 15:53:00
    Ciągnik był w miarę nowy, sprawny technicznie, oświetlony, kierowca trzeźwy, jechał prawidłowo. Zgodnie z polskim prawem ten kto jedzie za pojazdem ma obowiązek utrzymywać odpowiedni odstęp i zachować ostrożność. A miastowi szczekacze nie mają się do czego przyczepić, więc szczekają, że ktoś nie ma szacunku do zmarłych. Ale tak to jest jak się myśli, że zardzewiały golf z papieru ma jakiekolwiek szanse z pługiem, którego masa jest równa masie golfa i który wykonany jest z 10 mm stali... Dobrze, że debil sam zginął. Szkoda kierowcy ciągnika, bo teraz będzie chodził po sądach, i nie będzie miał czasu na pracę w polu.
    • Eska 2019-09-10 16:07:27
      Masz rację wcale nie szkoda tego wiejskiego gumofilca który prowadził tego wiejskiego golfa. A rolas gdyby postarał się odpowiednie oznakowanie pługa po zmroku nie musiał by teraz po sądach biegać i wcale go nie szkoda. Nawet trójkąta nie ma jako podstawowe oznakowanie pojazdu wolnobieżne. Jeśli biegli stwierdza że pług zasłaniał światła ciągnika i pojazd przez to był niewidoczny bo brakło trójkąta który mógł wszystko zmienić to twoje szczekanie czy innych anty troli bedzie tylko żałosnym skowytem a wtedy już nie będziecie tacy cwani tylko zniknięcie jak tchórze.
  • Anty troll 2019-09-10 13:29:07
    Teren zabudowany. Ograniczenie prędkości do 50km/h. Ciągnik oświetlony, zwykły pług zagonowy który nie zasłania świateł... Po to w terenie zabudowanym zwalniamy do maksymalnie 50 km/h i zachowujemy szczególną ostrożność żeby nie dochodziło do takich sytuacji. W terenie zabudowanym mogą parkować pojazdy (nie muszą być oświetlone) mogą się poruszać piesi i rowerzyści. Czy to tak trudno zrozumieć? Chyba że ktoś jest na etapie rowerów i gier komputerowych. Jakieś 10 lat temu w mojej wiosce na mało uczęszczanej drodze powiatowej został śmiertelnie potrącony mężczyzna. Kierowca najprawdopodobniej golfa III (na podstawie elementów przedniej atrapy) zbiegł z miejsca wypadku. Kierowcy nigdy nie znaleziono. Nie dostali ani grosza odszkodowania. Zginął ojciec wielodzietnej rodziny, dwa lata później po przewlekłej chorobie zmarła matka. Dzieciaki zostały same (w tym dwoje nieletnich) Idźcie im powiedzcie że ich ojciec był słabo oświetlony a koleś który popierdalał golfem jest niewinny bo mógł go nie dostrzec...
    • Kaylin 2019-09-10 15:17:03
      A tego dalej trzyma ból czterech liter. Zobacz ile jest śmiertelnych wypadków przez nieoświetlone rozrzutniki, opryskiwacze, rozsiewacze, przyczepy. Powiedz to tym którzy przez to stracili najbliższe osoby tylko przez to że rolas nie miał oświetlenia ale na wódkę w sklepie tak.
      • Anty troll 2019-09-10 18:35:33
        A co ty w każdym temacie z tym bólem duupy? Jakieś kompleksy? Ktoś cię w tą (...) posuwa że ciągle w kółko o tym bólu duupy piszesz? A jakby ciągniki powodowały tyle wypadków to OC na ciągnik nie byłoby dziesięć razy mniejsze od OC na samochód...
      • Kaylin 2019-09-10 20:32:25
        Trolu jak zwykle zero merytoryki tylko jekis bełkot na poziomie podstawówki.