W Gązwie w gminie Mrągowo w województwie warmińsko-mazurskim, kierowca volkswagena golfa zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym prawidłowo ciągnikiem rolniczym z zaczepiona kosiarką. Wskutek zderzenia żaden z kierowców nie odniósł obrażeń, ale mocno ucierpiały oba pojazdy, tarasując gminną drogę.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców i wyszło na jaw, że kierujący golfem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie miał przy sobie prawa jazdy ani obowiązkowego ubezpieczenia OC, zaś samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Badania technicznego nie przeszedł także ciągnik, ale traktorzysta przynajmniej był trzeźwy.

Teraz sprawca kolizji poniesie konsekwencje wykroczeń, jak i przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na 3 do 15 lat, oraz kara pieniężna w wysokości minimum 5 tys. złotych.

Do kolejnej kolizji z udziałem ciągnika rolniczego doszło w Siedleszczanach, w powiecie tarnobrzeskim, w woj. podkarpackim. Na drodze wojewódzkiej nr 985 relacji Tarnobrzeg – Mielec kierowca osobowego volvo najechał na tył przyczepy z ziemniakami ciągniętej przez traktor. W wyniku zderzenia kierowca auta doznał niegroźnych obrażeń, ale nie wymagał hospitalizacji. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca auta zasnął za kierownicą.