W porannej rozmowie w TVP Info minister komentował: - Jeszcze nie miałem okazji nakrzyczeć na premiera, ale myślę, że jego słowa o smaku truskawek to faux pas. Później premier się z tego zresztą tłumaczył.

- Jeśli chodzi o dwa rodzaje owoców, jabłka i truskawki, to porównywalnych smakowo i zapachowo z polskimi na świecie nie ma. Tak mówią nie tylko konsumenci, ale i specjaliści - podkreślał minister rolnictwa. - Chorwacka truskawka jest produkowana w zdecydowanie innych warunkach i teraz może mieć smak i zapach. Ale kiedy pojawi się nasza truskawka, żadna chorwacka jej nie dorówna.

Minister uspokajał również Polaków, że media przedwcześnie zaczęły straszyć o czekających nas w tym roku niebotycznych cenach truskawek, sięgających 20 zł za kilogram.

- Jeśli próbuje się śledzić ceny truskawek, na starcie sezonu, kiedy jeszcze zbioru z pól tych owoców nie ma, a są tylko zbiory spod folii, to gratuluję. Ja wolę poczekać jeszcze 2-3 tygodnie. Zobaczymy, na ile sytuacja się ustabilizuje - uspokajał minister Sawicki.