W powiecie szczecineckim na drogę krajową nr 10  wyjechały dziś 53 ciągniki i tyle samo innych pojazdów. W traktorowej blokadzie wzięło udział około 140 rolników - poinformował Emil Mieczaj, współorganizator akcji protestacyjnej w powiecie. Kolumna traktorów jeździła tam na trasie Szczecinek - Sokolnik - Szczecinek.

-Protest miał pokojowy przebieg, a policja nie utrudniała nam uzgodnionych wcześniej działań - mówi zachodniopomorski rolnik.-Doszło tylko do jednego nieprzyjemnego incydentu, gdy pewien działacz AGROunii usiłował ingerować w przebieg akcji protestacyjnej, na co nie mogliśmy się zgodzić.

Podobne protesty na podobną lub mniejszą skalę odbywały się dzisiaj w 11 powiatach województwa zachodniopomorskiego. Oprócz zgłoszonych wcześniej traktorowych blokad odbyły się również pikiety przed publicznymi gmachami.

Tam, gdzie z różnych powodów nie udało się "zalegalizować" zgromadzenia, wielu rolników decydowało się na indywidualne wyjazdy oflagowanymi traktorami „po zakupy”. W niektórych powiatach odbyło się więcej niż jedna akcja protestacyjna.