Zdarzenie, jak donosi Komenda Wojewódzka we Wrocławiu, miało miejsce w minionym tygodniu. Policjanci z kłodzkiej komendy, inspektorzy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu, w jednym ze sklepów na terenie powiatu ujawnili wprowadzone do obrotu środki ochrony roślin bez wymaganego wpisu do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Ponadto funkcjonariusze stwierdzili u osoby oferującej do sprzedaży środki, brak wymaganego szkolenia z zakresu doradztwa dotyczącego środków ochrony roślin oraz ich stosowania.
Zabezpieczone środki zostały przekazane do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa, który w tej sprawie przeprowadzi postępowanie.

W ramach akcji Silver Axe IV funkcjonariusze kontrolowali sklepy, hurtownie, rynki, bazary i inne miejsca sprzedaży, w celu ujawniania nieprawidłowości w zakresie obrotu środkami ochrony roślin. Jak podkreślają policjanci, za łamanie przepisów prawa w tym zakresie grożą wysokie kary.