Z wielkim pożarem zmagali się strażacy w jednym z gospodarstw w Krokowie, w gminie Kozłowo w woj. warmińsko-mazurskim. Wieczorem w ogniu stanęła stodoła, garaż, oraz ciągnik z przyczepą wyładowaną sianem. Szybko rozwijający się pożar zagroził oborze i budynkowi mieszkalnemu. Rolnicy nie oglądając się na strażaków ewakuowali z obory bydło. Niestety, w trakcie akcji gospodarz został poparzony. Strażacy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i przekazali go zespołowi karetki pogotowia.

Z pożogą walczyło 6 zastępów straży pożarnej z PSP w Nidzicy, OSP Krokowa, OSP Kozłów, OSP Sarnów i OSP Janowiec Kościelny. Jak informuje Komenda Powiatowa PSP w Nidzicy: „Gaszenie prowadzono przy wykorzystaniu zbiorników pojazdów pożarniczych, hydrantu oraz pobliskiego zbiornika przeciwpożarowego. Rozgarnięcie pogorzeliska prowadzono przy pomocy spycharki z sąsiedniego gospodarstwa”.

Mimo sprawnej akcji w wyniku pożaru spaliła się stodoła ze składowanym wewnątrz sprzętem rolniczym i płodami rolnymi, garaż, oraz ciągnik z przyczepą i sianem.

Przyczyny i okoliczności pożaru wyjaśnia policja.