O zdarzeniu poinformował portal KrotoszynNaszeMiasto.pl. Pożar zauważono dziś około godz. 10.30. Paliła się chlewnia w miejscowości Chwaliszew pod Krotoszynem w Wielkopolsce. Według relacji właściciela wewnątrz znajdowało się około 700 świń, których nie udało się uratować.

Gdy na miejsce dojechali strażacy, płomienie szalały już na całej powierzchni obiektu inwentarskiego. Strażacy nie mogli wejść jednak do środka, by wyprowadzić świnie, bo walił się do środka spalony dach chlewni. Jak powiedział portalowi regionalnemu kapitan Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, uznano, że ryzyko byłoby nieuzasadnione, gdyż zwierzęta nie dawały już oznak życia.

Z pożarem zmagało się dziesięć zastępów strażackich z komend powiatowych w Ostrowie Wielkopolskim i Krotoszynie, oraz jednostek OSP z Orpiszewa, Biadek, Zdun i Chwaliszewa. Na miejsce przybyła również grupa operacyjna, skierowana przez komendanta wojewódzkiego. Według danych przekazanych przez właściciela obiektu, w chlewni mogło przebywać około 700 sztuk trzody chlewnej. Usuwanie skutków pożogi wciąż trwa.

Przyczyny powstania pożaru i rozmiary strat nie są jeszcze znane.