Do tej pory o wsparcie z programu inwestycji w gospodarstwach wystąpiło prawie 30 tys. rolników. Ponad 16 i pół tysiąca rolników otrzymało już zwrot dotacji. W sumie Agencja Restrukturyzacji wypłaciła ponad miliard 400 tys. zł. Teraz taką szansę będą mieli następni rolnicy.

Andrzej Lepper wicepremier minister rolnictwa: - Żadnej kolejki, żadnej listy i sprzedawania miejsc nie będzie. Tym powinien zająć się prokurator. Po złożeniu wniosków ich losowanie będzie odbywało się przy tak zwanej kurtynie otwartej. – Niech nikt nie myśli, że będzie jakieś kumoterstwo. Jeżeli będzie losowanie, to będzie z udziałem czynnika społecznego: związków zawodowych, zrzeszeń, izb rolniczych oraz czynnika prawnego – przedstawicieli Agencji. – zapowiada Andrzej Lepper.

Jedno jest pewne pieniędzy nie starczy dla wszystkich chętnych. Ci, którzy odejdą z kwitkiem będą musieli poczekać na uruchomienie podobnego programu ze środków na lata 2007-13. Zgodnie z zapowiedziami resortu rolnictwa nabór wniosków będzie możliwy już za kilka miesięcy. Na wsparcie modernizacji gospodarstw przewidziano w sumie ponad półtora miliarda euro.

Źródło: Agrobiznes