Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie złapali internetowego oszusta, który oferował na portalach ogłoszeniowych pellet i ekogroszek, ale żadnym opałem w rzeczywistości nie dysponował. Mężczyzna wyłudził w ten sposób od nabywców kwotę blisko 20 tysięcy złotych.

Klienci „łapali się” na okazyjne ceny oferowanego węgla lub pelletu. Zamawiali opał i przelewali należność na wskazywane przez sprzedawcę konto. Potem jednak kontakt się urywał, a opał do nabywców nie dotarł.

Policjanci wpadli jednak na trop oszusta i doprowadzili do jego aresztowania. Sprawcą wyłudzeń okazał się 47-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna był tak zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, że zaraz przyznał się do zarzucanych przestępstw.

„Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono kilku poszkodowanych, którzy zainteresowani "superofertą" stracili pieniądze w kwocie blisko 20 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, śledczy badają powiązania mężczyzny z innymi sprawami o podobnym charakterze.” – podaje w komunikacie Policja.

Zatrzymany 47-latek działał w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego w postaci wartego ponad 30 tys. zł. auta oraz pieniędzy na rachunkach bankowych nieuczciwego sprzedawcy.