Śledztwo płockich policjantów doprowadziły do ustalenia składu grupy przestępczej, stojącej za oszustwami przy sprzedaży paliwa. Oszuści podawali się za pracowników firmy petrochemicznej i oferowali do sprzedaży paliwo po atrakcyjnej cenie. Inkasowali pieniądze, ale dostaw nie realizowali.

Jak podaje mazowiecka komenda wojewódzka, w wyniku podjętych działań funkcjonariusze dokonali zatrzymania 7 osób mających związek ze sprawą. Trzy z nich, podejrzane o oszustwa usłyszały w Prokuraturze Rejonowej w Płocku łącznie 7 zarzutów. Wobec jednego z mężczyzn - 43-latka z Płocka - sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, wobec pozostałych dwóch dozór policji.

W efekcie przeszukania mieszkań zatrzymanych policjanci ujawnili łącznie 177 tabletek o nieznanym działaniu oraz około 25 gram amfetaminy. Za posiadanie środków odurzających 43-latek oraz 44-latek również usłyszeli zarzuty. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z zatrzymanych płoccy policjanci zabezpieczyli 11 dowodów osobistych, jeden z nich był podrobiony, reszta widniała jako utracone.

Płoccy śledczy namierzyli i zlokalizowali mężczyznę, który był organizatorem przestępczego procederu. Jak się okazało był on już poszukiwany, celem odbycia kary 3,5 roku za inne przestępstwa o podobnym charakterze. 43-latka kierującego grupą ujęto na terenie Garwolina . Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów dotyczących oszustw. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Podejrzanym w sprawie paliwowych oszustw grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8. Płoccy policjanci zaznaczają, że sprawa wciąż jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Obecnie policjanci szukają osób pokrzywdzonych przez oszustów.

Wiadomo, że szajka operował na terenie całego kraju. Jak podała Gazeta Wyborcza, oszuści przedstawiali się jako pracownicy Orlenu. Gdy zainteresowani nabyciem oleju napędowego w niskiej cenie wpłacali zaliczki, kontakt z domniemanym dostawca się urywał. Według GW, w tej chwili lista poszkodowanych liczy 100 osób. Większość z nich to rolnicy.