Rano mogą utrzymywać się jeszcze stopniowo zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 m.

-Słaby, wręcz symboliczny, śnieg możliwy jedynie na wschodzie kraju - zaznaczył Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperatura maksymalna w środę wyniesie od ok. minus 3 stopni Celsjusza na południowym wschodzie kraju do 2 stopni na plusie na zachodzie i na Wybrzeżu. W rejonach podgórskich Karpat, zwłaszcza na Podhalu, będzie zimniej. Tam w najcieplejszym momencie dnia zaledwie ok. minus 6 stopni Celsjusza.

Walczak zaznaczył, że choć na rzekach i jeziorach pojawiły się zjawiska lodowe, to lód jest dość słaby, stąd apele, do których przyłącza się IMGW, o niewchodzenie na lód.

Wiatr w środę będzie słaby i umiarkowany. Jedynie nad samym morzem porywisty, z kierunków południowych.

Noc ze środy na czwartek z zachmurzeniem umiarkowanym, bez opadów.

-Będą się tworzyć lokalne mgły, zwłaszcza w centralnej Polsce, ograniczające widzialność do ok. 500 m. One nie będą tak uciążliwe jak poprzedniej nocy - powiedział Walczak.

 

Kolejna mroźna noc 

-Temperatura minimalna wyniesie od ok. minus 15 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, i to nie tylko w obszarach podgórskich, do ok. minus 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie i na północy kraju. Najcieplej będzie na Wybrzeżu. Tam minus 2 stopnie. Natomiast w rejonach podgórskich Karpat można się spodziewać spadku temperatury nawet do minus 18 stopni Celsjusza - ostrzegł, przypominając o wydanych dla obszarów podgórskich Karpat i Sudetów ostrzeżeniach przed silnym mrozem na najbliższe noce.

Wiatr będzie na ogół słaby. Jedynie nad morzem i na samych krańcach południowo-zachodnich okresami porywisty.

Mroźne noce utrzymają się przez kilka najbliższych dni. Od weekendu stopniowo będzie się ocieplać i po nim na zachodzie jest szansa nawet na 10 stopni Celsjusza na plusie. W przyszłym tygodniu może zrobić się słonecznie, niemal bezwietrznie i na plusie w całym kraju.