"Moje boisko" to plan budowy 2012 wielofunkcyjnych boisk do 2012 r. Na boisku będzie plac do gry w piłkę nożną ze sztuczną murawą, boisko do koszykówki, siatkówki oraz zaplecze logistyczne dla dzieci i trenerów.

boisko

Autor: MSiT

Opis: Moje Boisko Orlik 2012

Ministerstwo sportu i turystyki sfinansuje 1/3 kosztów projektu "Moje boisko". Pozostałe kwoty wyłożą urzędy marszałkowskie (1/3) oraz jednostki samorządu terytorialnego (1/3). - Przez 2 miesiące we współpracy z marszałkami i gminami udało nam się doprowadzić do takiej sytuacji, że mamy 552 miejsca, gdzie będą wybudowane boiska - zaznaczył minister Drzewiecki .

Koszt budowy jednego obiektu szacowany jest na ok. 1 mln zł., jednak ostateczna cena budowanego obiektu będzie uzależniona od wyniku przetargu. Przetargi odbędą się jednocześnie w całym kraju. – Do końca lutego zakończone zostaną wszystkie projekty, w marcu i w kwietniu rozpoczną się w całej Polsce procedury przetargowe, za które odpowiadają gminy i marszałkowie.

boiskoo

Autor: MSiT

Opis: Zaplecze logistyczne dla dzieci i trenerów

Na pytanie portalu farmer.pl, ile z boisk, które mają być wybudowane w br. w Polsce znajdzie się na obszarach gmin wiejskich, minister Drzewiecki odpowiedział: - Większość budowanych boisk będzie właśnie się na terenach gmin wiejskich. I tu muszę wytłumaczyć, na czym nam najbardziej zależało: na wsi przeważnie obok szkoły widać tzw. boisko-klepisko - lepsze lub gorsze - i naprawdę to najlepsza lokalizacja dla wszystkich boisk, jakie są. Jeśli zapytać, ile jest gmin w Polsce – jest ich 2,5 tys., a większość z nich to gminy wiejskie, więc de facto boiska będą głównie zlokalizowane właśnie tych terenach.

Źródło: farmer.pl