W niedzielę IMGW-PIB wydało dla południowych powiatów Dolnego Śląska ostrzeżenie drugiego stopnia o intensywnych opadach deszczu. Instytut prognozuje na południu regionu opady od 35 mm do 50 mm, lokalnie około 65 mm. W pozostałej części regionu obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia.
Intensywne opady spowodowały wzrost poziomu wód w dolnośląskich rzekach. Stany alarmowe przekroczone są na czterech wodowskazach w regionie; na rzekach: Bystrzyca Dusznicka, Pełcznica, Kaczawa oraz Kamienica. Z kolei przekroczenie stanów ostrzegawczych zanotowano na 16 wodowskazach.
W niedzielę dla większość województwa dolnośląskiego IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia. "W wyniku intensywnych opadów deszczu w zlewniach dopływów Odry występują i będą występowały dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej, miejscami, zwłaszcza w zlewniach Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru, i Nysy Łużyckiej, z przekroczeniem stanów alarmowych" - głosi komunikat Instytutu.
Komentarze