Termin składania pisemnych odpowiedzi na publicznie ogłoszone zaproszenie do negocjacji upływa 9 marca.

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest kontraktacja, skup zbóż, składowanie, konserwacja i obrót zbożami, a także przetwórstwo oraz zbyt wyprodukowanych wyrobów i artykułów ubocznych z przemiału zbóż. Produkuje mąki pszenne rynkowe i piekarnicze, kaszę mannę, mąki żytnie, kasze jęczmienne, kasze gryczane, płatki zbożowe i otręby spożywcze. Firma posiada 1,5 proc. udziału w krajowym rynku mąki pszennej, 1,2 proc. - mąki żytniej, 13 proc. - kasz i 5 proc. w rynku płatków zbożowych.

Spółka jest w dobrej sytuacji finansowej. Jej przychody za 2009 rok wyniosły 79,82 mln zł, a zysk netto 239,8 tys. zł. Wcześniej poniesione nakłady inwestycyjne powodują, że  nie wymaga dużych inwestycji, ponadto ma umowy z okolicznymi producentami i dobrą markę na rynku - jest to jeden z kluczowych podmiotów na rynku zbożowym w Polsce. Świetnie sobie radzi i z powodzeniem konkuruje z podmiotami zagranicznymi i dlatego liczymy na to, że będzie się cieszyła zainteresowaniem inwestorów - mówi Adam Leszkiewicz.

Inwestorzy, którzy złożą wstępne odpowiedzi na ogłoszenie, będą mogli przeprowadzić tzw. due diligence, czyli badanie spółki. MSP szacuje, że prywatyzacja tej firmy zakończy się w połowie tego roku.