Pożary suchych traw nękały gminę od połowy kwietnia. Paliło się w miejscowościach: Huta Komorowska, Komorów, Rusinów, Krzątka i Majdan Królewski. Strażacy nie mieli wątpliwości, że ogień podkłada człowiek. I choć nie odnotowano większych strat, policjanci poważnie potraktowali zagrożenie, jakie stwarza podpalacz - poinformował portal Echo Dnia.

W wyniku wnikliwego śledztwa funkcjonariusze z posterunku w Majdanie Królewskim i komendy powiatowej w Kolbuszowej wspólnie ustalono, że związek z podpaleniami może mieć 30-letni mieszkaniec gminy, który udzielał się jako strażak ochotnik w miejscowej OSP.

Podejrzenia znalazły potwierdzenie. Mężczyzna przyznał się do wzniecenia pięciu z sześciu pożarów nieużytków. 30-latek uczestniczył też zazwyczaj w gaszeniu wywołanych przez siebie pożarów. Jak informuje kolbuszowska KPP, nie potrafił racjonalnie wyjaśnić powodów swojego postępowania.

Za każde podłożenie ognia podpalacz został ukarany grzywną w maksymalnej wysokości 500 złotych. Łącznie musiał więc zapłacić 2500 złotych. O jego wyczynach policjanci powiadomili Powiatowy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych. Należy więc przypuszczać, że zostanie usunięty ze strażackich  szeregów.