Zdarzenie miało miejsce w gminie Limanowa w Małopolsce. Ekipę drogowców ktoś zaczął ostrzeliwać z pobliskiego domu z broni pneumatycznej. Brygadzista wezwał policjantów.

Na widok policjantów „snajper” usiłował uciec z bronią z budynku. Funkcjonariusze zatrzymali i obezwładnili agresora jeszcze na posesji. Zabezpieczyli wiatrówkę, z której strzelał oraz śrut.

Jak się okazało, był to 58-letni mieszkaniec Krakowa, który użytkuje dom należący do rodziny. Mężczyzna wcześniej próbował uniemożliwić pracę drogowcom, kładąc się na drodze przed maszynami budowlanymi. Gdy jego działania nie przyniosły rezultatu, z okna domu zaczął strzelać do robotników.

Żaden z robotników nie odniósł obrażeń. 58-latek został przewieziony do izby zatrzymań w nowosądeckiej komendzie. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem za narażenie robotników na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.