45-letni mieszkaniec pewnej miejscowości pod Inowrocławiem (woj. kujawsko-pomorskie) został zatrzymany za postrzelenie swojego sąsiada z broni pneumatycznej.

Jak relacjonuje policja, zdarzenie to skutek sąsiedzkiego konfliktu. Hałas pracującej za płotem kosiarki przeszkadzał 45-latkowi w oglądaniu telewizji. Wyszedł więc i zwrócił uwagę sąsiadowi, domagając się by przestał kosić trawę w ogrodzie.

Sąsiad postanowił mimo to dokończyć pracę, ale po chwili poczuł silny ból w plechach. Okazało się, że został postrzelony z wiatrówki. Mężczyzna zawiadomił o fakcie policjantów. Wskazany przez poszkodowanego mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Sprawca usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, oraz spowodowanie obrażeń ciała. Przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

"Prokurator zastosował wobec 45-latka dozór policji. Na pobliskim komisariacie będzie musiał się stawiać 2 razy w tygodniu. Dostał też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 200 metrów." - czytamy w policyjnym komunikacie.