Przybyłych gości powitał rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr hab. Alojzy Szymański. Uroczystość, jak mówił, jest okazją do prezentacji osiągnięć w dziedzinie rolnictwa. „Dzisiejsza gala to promocja tych, którym powiodło się w sektorze rolnym, a jest to niełatwy do osiągnięcia sukces. Wymaga nie tylko dużych umiejętności i bogatej wiedzy, lecz także wytężonej, ciężkiej pracy.”

Kazimierz Plocie, zwracając się do uczestników Gali, powiedział: „Dla całego naszego środowiska rolnego to wyjątkowe wydarzenie, które podsumowuje rok wspólnej pracy. Rok, podczas którego nie tylko doświadczyliśmy wielu trudności, lecz także byliśmy świadkami licznych sukcesów. Sukcesów, za które w szczególny sposób dziś tutaj dziękujemy.”

Obaj wiceministrowie życzyli wszystkim laureatom wielu dalszych, tak spektakularnych owoców ich pracy. „Wszystkie polskie miasta i miejscowości otulone są obszarami wiejskimi i to właśnie tam dokonuje się wielki sukces. To państwo jesteście miarą sukcesu naszego kraju” – mówił wiceminister Zalewski zwracając się do wszystkich nagrodzonych. „Życzę wam, abyście pociągnęli za sobą innych i żebyście na tej drodze do kolejnych osiągnięć, doświadczali wiele satysfakcji.”

Dalsza części uroczystości to Konfrontacje „Drogi do AgroSukcesu”, czyli debata na temat szans rozwojowych polskiego rolnictwa i agrobiznesu, której uczestnikami są najlepsi polscy rolnicy i agrobiznesmeni – laureaci konkursów Agroprzedsiębiorca i AgroLiga.

Konferencja została zainicjowana i przygotowana wspólnie przez prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego – Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, prof. dr hab. Tomasza Boreckiego – Doradcę Prezydenta RP ds. Wsi i Rolnictwa, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub i Redakcję AGRO. Honorowego Patronatu temu przedsięwzięciu udzielili: minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki, prezes ARR Władysław Łukasik i prezes ANR Tomasz Nawrocki.