Jak poinformował Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju, funkcjonariusze podejrzewali dwóch mieszkańców gminy Pacanów o kłusownictwo. W środę, jednego z nich zatrzymali do kontroli drogowej, gdy jechał autem.

- 49-latek nie miał przy sobie żadnego dokumentu stwierdzającego tożsamość. Podał dane swojego starszego o rok brata. Policjanci udowodnili mu, że nie jest jednak tym, za kogo się podaje. Ponadto przypomnieli, że do marca przyszłego roku posiada wydany przez Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - przekazał.

Na miejsce interwencji przyjechali policjanci z miejscowego komisariatu. Następnie funkcjonariusze przeszukali gospodarstwa prowadzone przez 49-latka oraz 54-latka, drugiego z podejrzewanych o kłusownictwo mężczyzn.

- W zabudowaniach młodszego znaleziono 3 jednostki broni długiej wraz z 275 sztukami amunicji oraz mrożone mięso zwierzyny łownej spakowane w 9 foliowych torb. W gospodarstwie 54-latka, podczas przeszukania, zabezpieczono tusze zwierzyny leśnej, najprawdopodobniej sarny oraz długą broń pneumatyczną - dodał.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Mężczyznom może grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności.