Mł. asp. Maciej Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował, że mieszkańcy województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego podejrzewani są o oszustwa dokonane w ciągu ostatnich lat.

-Posługując się wystawianymi fakturami VAT, za którymi kryły się fikcyjne prace remontowe, wyłudzono ponad 6,2 mln złotych. Pieniądze miały być przeznaczone na remont stawów rybackich, jednak nie zostały spożytkowane we właściwy sposób - zaznaczył funkcjonariusz.

Zatrzymani to dwaj właściciele "remontowanego" obiektu - 38- i 72-latek, jak również przedsiębiorcy, którzy rzekomo wykonywali prace przedstawiane na fakturach.

Podczas zatrzymań policjanci zabezpieczyli gotówkę, telefony i komputery, samochody oraz broń palną. Okazało się, że jedna z zabezpieczonych jednostek jest posiadana przez zatrzymanego 38-latka nielegalnie.

Posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia jest zagrożone karą do 8 lat więzienia. Zatrzymanym grozi odpowiedzialność karna w związku z m.in. fałszerstwem i oszustwem.