W nocy ze środy na czwartek przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane i duże.

- Miejscami padać będzie przelotny deszcz. Natomiast najwięcej opadów spodziewamy się w północno-zachodniej oraz południowej części Polski - zaznaczył w rozmowie z PAP synoptyk IMGW Michał Ogrodnik.

Nad  morzem oraz na południu Małopolski i Podkarpacia miejscami możliwe są burze

Na obszarze województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, południu Małopolski i południu podkarpackiego miejscami spaść może do 15 mm deszczu. Dodatkowo nad samym morzem oraz na południu Małopolski i Podkarpacia miejscami możliwe są także burze. W ich trakcie porywy wiatru mogą osiągnąć na północy do 60 km/h, a na południu 75 km/h.

Najmniej opadów w północno-wschodniej części kraju i w centrum.

Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju synoptycy spodziewają się do 10-14 stopni Celsjusza.

- 10 stopni na Suwalszczyźnie, około 13-14 w centrum, natomiast nieco cieplej na południu i nad morzem - tutaj na termometrach zobaczymy od 15-16 stopni Celsjusza - dodał synoptyk.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany. Tylko nad morzem może okazać się okrasami porywisty. Będzie to wiatr z kierunków zachodnich.

Czwartek przyniesie ponownie zmienną pogodę

Czwartek przyniesie ponownie zmienną pogodę. Zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami.

- Najwięcej przelotnego deszczu i burz prognozowane jest na wschodnią połowę kraju oraz na północ. Tutaj miejscami spaść może do 15-20 mm deszczu, a w trakcie burz porywy wiatru osiągnąć mogą do 75 km/h. W trakcie burz możliwe są także opady gradu. W Bieszczadach tego deszczu może spaść troszkę więcej do 25 mm - ostrzegł synoptyk IMGW.

Najmniej deszczu wystąpi na zachodzie kraju.

Najchłodniej będzie nad Bałtykiem, tam temperatura od 18-19 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze temperatura będzie wyrównana od 20-21 stopni na północnym-wschodzie i rejonach Pojezierza Pomorskiego i północnej Wielkopolski. W centrum od 22-24 stopni. Najcieplej będzie na południowym wschodzie Polski, tam lokalnie do 25 stopni Celsjusza.