W nocy na południu zachmurzenie małe, jedynie na obszarach podgórskich Karpat umiarkowane i duże. W Bieszczadach możliwy słaby śnieg. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, na północy również duże. Tam miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Lokalnie mogą wystąpić opady marznącej mżawki powodujące gołoledź oraz mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura minimalna wyniesie od -14 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich, na południu -8 stopni, a w centrum -4 stopnie. Na plusie tylko nad morzem, ok. 2 stopni. Wiatr będzie słaby, na północy umiarkowany, na przeważającym obszarze zachodni.

W środę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu i południowym zachodzie nieco więcej słońca. W północnej połowie kraju i miejscami na wschodzie możliwy będzie słaby deszcz lub mżawka, a także deszcz ze śniegiem i deszcz. Rano i wieczorem spodziewane są opady marznącej mżawki powodującej gołoledź. Na północy z rana mgła będzie ograniczała widzialność do 300 metrów.

Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na obszarach podgórskich, ok. 4 stopni w centrum, do 7 na zachodzie.

Wiatr będzie słaby, na północy umiarkowany z kierunków północnych.