W poniedziałek południowa i wschodnia część Polski oraz jej centrum znajduje się w zasięgu chmur. Jak powiedział PAP Mateusz Barczyk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na północy i zachodzie kraju widoczna będzie poprawa pogody.

"Pogoda w większości kraju jeszcze nie nastraja optymistycznie, ale już w Wielkopolsce i na Pomorzu pojawiło się słońce. Może jeszcze pokropić deszcz na ścianie wschodniej, a w godzinach popołudniowych na Pomorzu. W ciągu dnia, a dokładniej już wieczorem, te przejaśnienia będą obejmowały coraz większy obszar kraju: od Pomorza, przez Warmię i Mazury po Podkarpacie i Małopolskę oraz wschodnią część Śląska. Niestety, dzisiaj nadal będzie chłodno. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 6-7 stopni na Podlasiu, przez 13 stopni Celsjusza w centrum, do około 16 stopni na Pomorzu" - powiedział Barczyk.

Po zachodzie słońca, w nocy z poniedziałku na wtorek, spodziewane są niewielkie deszcze na wschodzie kraju. Lokalnie mogą pojawić się krótkotrwałe mgły, ograniczające widoczność do trzystu metrów. W terenach podgórskich oraz sporadycznie w centrum, mogą się pojawić przygruntowe przymrozki. W nocy termometry wskażą od 3 stopni na ścianie wschodniej do 10 stopni w okolicach Szczecina.