Według prognozy IMGW przekazanej PAP przez synoptyka Mateusza Barczyka, rano w sobotę w południowej części kraju, a także na wschodzie pojawią się słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. "W sobotę rano temperatura będzie się wahać od zera st.C na wschodzie, południu i centrum do 4 stopni nad morzem" - podał Barczyk.

W południe należy się spodziewać "opadów deszczu ze śniegiem, a także śniegu, które pojawią się na Suwalszczyźnie, Mazurach i Podlasiu". Na zachodzie lokalnie wystąpi słaby deszcz. "Temperatura w południe dosyć wyrównana. Od 2 stopni na południowym wschodzie i 3 st. w centrum do 5 na zachodzie i północy. Najcieplej nad morzem do 6 stopni Celsjusza" - powiedział Barczyk.

Prognoza IMGW przewiduje, że "w sobotę wieczorem w całym kraju zawieje porywisty wiatr. Najmocniej odczują to mieszkańcy północnego wschodu i wschodniej Polski. Na Podlasiu i Podkarpaciu mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem". Synoptyk IMGW dodał, że temperatura w kraju wyniesie od zera st.C na Podkarpaciu, 3 stopni w centrum do 5 st.C na zachodzie.