Zgodnie z prognozą pogody przygotowaną przez synoptyka IMGW Jakuba Gawrona, rano we wtorek na przeważającym obszarze kraju będzie dominować zachmurzenie umiarkowane i duże. - Więcej słońca jedynie na krańcach południowo-wschodnich i północno-zachodnich. Miejscami w całym kraju przelotne opady deszczu oraz burze - wskazał Jakub Gawron.

Dodał, że rano temperatura będzie się wahać od 15 stopni Celsjusza na krańcach południowych do 20 st. C w centrum i na zachodzie kraju.

W ciągu dnia mogą występować gwałtowne burze z opadami deszczu, które mogą sięgać nawet 25 mm i porywami wiatru. - W pasie od Śląska po woj. warmińsko-mazurskie i część Podlasia porywy mogą sięgać nawet 75 km/h - prognozuje Jakub Gawron.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 19-20 stopni Celsjusza nad morzem i w kotlinach sudeckich do 27 st. C na wschodzie kraju.

Jak prognozuje synoptyk IMGW, wieczorem nie nastąpią duże zmiany w pogodzie. O tej porze temperatura będzie się wahać od 17-18 stopni Celsjusza na zachodzie do 22 st. C na wschodzie kraju. Będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. - Przelotne opady deszczu i burze, którym początkowo będą towarzyszyć porywy wiatru do 75 km/h - zaznaczył.