Policjanci z przasnyskiej komendy powiatowej rozbili grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą wyrobów mleczarskich ze Spółdzielni Mleczarskiej w Chorzelach. Zatrzymano 6 mężczyzn w wieku od 36 do 45 lat. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2 tony sera i blisko tonę masła, pochodzące z kradzieży. Wartość odzyskanych łupów to około 42 tys. zł. Łączna wartość wyrobów mleczarskich wykradzionych z zakładu w wyniku działania sprawców wynosi jednak ponad 700 tys. zł.


Śledczy rozpracowywali szajkę od dłuższego czasu, bowiem towary ze spółdzielni znikały prawie od 2 lat. W trakcie prowadzonych działań 25 kwietnia br. w miejscowości Brzeski Kołaki w gminie Chorzele funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. W ładowni znaleźli blisko 2 tony sera i około 1 tony masła. Jak szybko potwierdzono, artykuły spożywcze zostały skradzione ze wspomnianej mleczarni.


Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania sześciu mężczyzn w wieku od 36 do 45 lat, mieszkańców Mazowsza, mających związek z tym nielegalnym procederem. Czterech z zatrzymanych to pracownicy Spółdzielni Mleczarskiej. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.