"Agro Pomerania to impreza gromadząca wielu wystawców - zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Można powiedzieć, że jest to jedno z największych wydarzeń rolniczych w Polsce. Motywem przewodnim naszych targów jest rolnictwo, przetwórstwo i rybactwo, z którego słynie nasze województwo" - powiedział zastępca dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (ZODR) w Barzkowicach Adam Kalinowski.

W programie targów znalazły się liczne wystawy, m.in. zwierząt hodowlanych i ptaków ozdobnych, a także przegląd kapel ludowych, wystawa rękodzielnictwa, konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy i pokazy maszyn rolniczych.

"Rozstrzygniemy konkurs Agro-Eko-Turystyczne Zielone Lato 2021 r. Zrobimy to w ramach promocji gospodarstw agroturystycznych, by dowiedzieć się, gdzie można dobrze wypocząć na wsi" - zapowiedział Kalinowski.

Odbędzie się także 17. Zachodniopomorska Wystawa Hodowlana Koni, zawody jeździeckie i bieg przełajowy w ramach projektu dla szkół "Bieg z ekologią".

Jak dodał wicedyrektor ZODR, przygotowany zostanie także "sektor innowacyjności" z podmiotami, które wprowadzają nowe rozwiązania w rolnictwie. Odbędą się też szkolenia, konferencje i seminaria tematyczne. Doradcy rolniczy będą też udzielać informacji na temat m.in. pomocy finansowej w gospodarstwach rolnych, biznesplanów, kredytów czy zwrotów podatku za paliwa rolnicze.

Na stronie zodr.pl dostępne są szczegóły i program wydarzeń. Targi Agro Pomerania w Barzkowicach potrwają od piątku do niedzieli.