Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz Targi Ferma Świń i Drobiu to jedna z największych w Polsce imprez branżowych przeznaczonych dla hodowców bydła, trzody chlewnej oraz drobiu. Przez kilkanaście lat organizowane były w hali Arena w Poznaniu, jako dwie odrębne imprezy.

Jak powiedział dyrektor biura targów Mariusz Jabłoński, organizatorzy postanowili połączyć obie imprezy i przenieść je do łódzkiej Atlas Areny ze względu m.in. na dwukrotnie większą powierzchnię wystawienniczą, nowoczesną infrastrukturę hali i centralne położenie Łodzi. Targi odbędą się od 24 do 26 lutego.

- Liczymy, że na targach pojawi się ok. 200 wystawców - dodał Jabłoński.

Na targach prezentowane będą m.in. artykuły zootechniczne, wyposażenie budynków inwentarskich, pasze i dodatki paszowe, materiały hodowlane i siewne, preparaty weterynaryjne, środki czystości i maszyny rolnicze, w tym roboty udojowe.

W trakcie trzydniowej imprezy zaplanowano także wykłady specjalistów z zakresu hodowli bydła, trzody chlewnej i drobiu czy żywienia zwierząt.

Organizatorem targów jest Krajowe Stowarzyszenie Promocji Obszarów Wiejskich, które powstało w 1997 roku z przekształcenia Klubu Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej, Drobiu oraz Bydła.

Ideą działania Stowarzyszenia jest edukacja i doradztwo polskim rolnikom w zakresie chowu bydła, trzody chlewnej i drobiu oraz zapoznanie rodzimych producentów z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie hodowli zwierząt, szeroko pojętej infrastruktury i weterynarii.