Centrum Kongresowe na 1000 osób to największa inwestycja w historii Targów Kielce. Koszt budowy to ponad 70 milionów złotych. Obiekt jest innowacyjny i wielofunkcyjny. Targi Kielce są m.in. organizatorem wystawy rolniczej Agrotech, największej halowej imprezy rolniczej w Polsce.

- Dzięki rozwiązaniom - modułowym salom - stanie się miejscem organizacji zarówno dużych wydarzeń jak kongresy, koncerty czy konferencje poprzez mniejsze seminaria aż po kameralne wystawy i wernisaże - mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce

- Największa sala kongresowa przewidziana jest dla 700 osób. Tam znajdzie się także scena z nagłośnieniem koncertowym i możliwością podwieszenia kamer czy nawet najbardziej wymyślnej scenografii. Cztery mniejsze sale konferencyjne po 100 osób również zagwarantują możliwość dowolnej konfiguracji powierzchni. W nowym Centrum Kongresowym znajdą się również w pełni wyposażone, przestronne centrum prasowe, komfortowa Strefa VIP i garderoby dla artystów - dodaje Mochoń.

Do tej pory przy unijnym dofinansowaniu na terenie Targów Kielce powstały m.in. wejściowy terminal od strony wschodniej oraz hale E i F. Teren wokół pawilonach wystawienniczych jest w trakcie modernizacji. Od strony zachodniej wybudowano parking wielopoziomowy z funkcją magazynową. Tam też do końca 2013 roku powstanie ostatni element wartej 170 mln złotych rozbudowy Targów Kielce - terminal wejściowy.

Całość inwestycji ma pozwolić na kompleksową obsługę klientów ośrodka, gwarantując bezpieczny i bezkolizyjny dojazd z obwodnic Kielc: łódzkiej i warszawsko - krakowskiej. Wkład unijny do inwestycji wynosi ponad 70 mln złotych. To największy wartościowo projekt realizowany w ramach RPW.

Centrum Kongresowe Targów Kielce będzie dostępne dla klientów od 28 sierpnia br. Uroczystość otwarcia uświetni m.in. występ Wrocławskiego Teatru Pantomimy.