W programie 34. Targów Rolnych Agro Pomerania zaplanowano m.in. wystawy zwierząt hodowlanych, ptaków ozdobnych, przegląd kapel ludowych oraz pokazy maszyn rolniczych i wyrobów rękodzielniczych.

- Na naszych targach staramy się przygotować dla każdego coś. Rolnicy na pewno będą korzystać z parku maszyn, mogę się pochwalić, że w tym roku wracamy do sytuacji sprzed pandemii - maszyn pojawiło się u nas więcej, niż w roku ubiegłym - powiedział dyr. Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Dariusz Kłos.

Jak dodał Tragi Rolne Agro Pomerania mają do zaoferowania odwiedzającym nie tylko część handlową. Wskazał, że w tym roku będzie można zobaczyć m.in. pokazy psów myśliwskich.

- Ciekawostką dla wszystkich odwiedzających będzie też pokaz koni policyjnych oraz - już po raz drugi - mamy na targach skunksa, który też jest czymś nowym dla naszego regionu - dodał Kłos.

Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie regionalnych przysmaków, także tych wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. W "Alei zachodniopomorskie smaki - produkty tradycyjne Pomorza Zachodniego" swoje wyroby sprzedawać będą lokalni producenci, którzy oferują m.in. miody, paprykarz z dorsza, wina, przetwory z róży, pomidorów i dyni, piwa, miody pitne oraz pasztety i wyroby wędliniarskie.

Na stoisku informacyjno-promocyjnym Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich odwiedzający XXXIV Targi Agro Pomerania będą mogli dowiedzieć się o warunkach i trybie przyznawania pomocy w ramach obecnej perspektywy finansowania. Uzyskają także wiedzę dotyczącą przygotowywania wniosków i biznesplanów, a także będą mogli zapoznać się z projektami zrealizowanymi ze wsparciem finansowym z tego programu.

Według informacji przekazanych przez organizatorów w tym roku zgłosiło się ponad 700 wystawców. Targi odbędą się w dniach 9-11 września br.