Targi Rolne w Ostródzie rozpoczną się w piątek o godz. 10 i potrwają do godz. 17 w niedzielę. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a współodpowiedzialny za ich organizację Zbigniew Stachewicz poinformował, że udział w targach weźmie ponad stu wystawców m.in. producentów sprzętu i maszyn, wytwórnie pasz, producenci środków ochrony roślin, sadownicy, ogrodnicy. Swoje stoiska będą tam mieli również producenci wyposażenia budynków inwentarskich.

Zaplanowano też stoiska z rękodziełem i serwowanie regionalnej kuchni. Rolnicy będą się mogli konsultować z doradcami rolniczymi i specjalistami poszczególnych wystawców.

Prezentacje odbędą się w hali, która mieści 20 tys. ludzi.

Znane i cenione Targi rolne od lat organizowane były wiosną i jesienią w olsztyńskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na przedmieściach miasta, ostatnia edycja odbyła się kilka tygodni temu. Impreza przyciągała tłumy.

Olsztyński ODR ogłosił ostatnio, że imprezę przenosi do Ostródy. Jak poinformowano PAP w ODR, jest to spowodowane tym, że wystawcy, zwłaszcza sprzętu rolniczego, narzekali na warunki panujące w Olsztynie: traktory czy kombajny stały tam wśród drzew, na błotnistych drogach.

- A skoro w niedalekiej Ostródzie mamy porządną halę wystawienniczą, postanowiliśmy się tam przenieść i to raczej na stałe - poinformowano w ODR.

Z Olsztyna do Ostródy jest niespełna 50 km.

Jesienią w miejscu dawnych "Targów Rolnych" w Olsztynie odbędzie się tylko wystawa zwierząt hodowlanych.