W części plenarnej wykład inauguracyjny „Równowaga i odpowiedzialność w produkcji roślinnej” wygłosił prof. Jean Diatta z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Po nim głos zabrał prof. Witold Grzebisz, który omówił rolę wapnia i fosforu w odżywianiu roślin.
Dalsza część spotkania podzielona była na dwa panele – rolniczy i ogrodniczy. W pierwszym z nich wygłoszone zostały dwa wykłady: „Odżywianie startowe rzepaku z uwzględnieniem nawożenia ultrazlokalizowanego” - prof. Krzysztof Jankowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, oraz „Technologie Timac Agro w odżywianiu startowym zbóż” - Krzysztof Piech z firmy Timac Agro Polska.

Oba panele kończyła dyskusja, w której uczestnicy konferencji zadawali liczne pytania wykładowcom.
W dalszej części spotkania wśród zebranych będących jednocześnie uczestnikami wiosennej promocji produktowej firmy, rozlosowano 3 wartościowe nagrody: samochodów Nissan Navara i dwie Skody Fabia. Podczas losowania emocji nie brakowało, ale najbardziej cieszyli się: Łukasz Zabłocki w ręce którego trafił Nissan, oraz Witold Horotko i Gospodarstwo Rolne Paweł Szóstak. Zwycięzcom gratulujemy wygranych, a organizatorom udanej imprezy.