Do kłopotliwej - jak piszą policjanci z KPP w Wyszkowie - kolizji z udziałem trzech pojazdów doszło na drodze krajowej nr 62, w Somiance na Mazowszu.W poniedziałek rano zderzyły się tam ciężarówka, traktor z przyczepa załadowana tucznikami i auto osobowe.

Z ustaleń policjantów wynika, że 34-letni kierowca ciężarówki nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył przyczepy ciągnika rolniczego. Wskutek uderzenia ciągnik rolniczy zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka peugeotem.

W efekcie zderzenia rozbite auto wpadło do rowu. Podobnie stało się z traktorem. Ciągnięta przez niego przyczepa wywróciła się, a świnie rozbiegły po drodze. Na szczęście ani ludzie, ani zwierzęta nie ucierpiały w kolizji. Wszyscy kierowcy samodzielnie tez wydostali się z kabin pojazdów.

"Mając na uwadze bezpieczeństwo zwierząt oraz innych uczestników ruchu, na czas chwytania czworonożnych uczestników zdarzenia ruch na drodze został wstrzymany." - relacjonują policjanci. Droga była zablokowana przez ponad godzinę, a samochody kierowane na objazdy.

W tym czasie strażacy wyłapali tuczniki i pomogli w przetransportowaniu trzody do pobliskiej zagrody. Usunęli również z drogi uszkodzone pojazdy. Jak podaje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie, w działaniach brało udział 15 strażaków.