Z relacji mieszkańców wynika, że wichura była tak silna, że zrywała dachy z domów i łamała betonowe słupy energetyczne. Jak donosi stacja Polsat News, zniszczonych zostało ponad 120 budynków, z czego 1/3 to budynki mieszkalne. Najwięcej zniszczonych domów jest we wsi Stasin, ale ucierpiały również miejscowości Palikije Pierwsze i Cyganówka. Jedna osoba została ranna po uderzeniu niesiona przez wiatr eternitową płytą z poszycia dachu. Wskutek powalonych drzew i słupów, znaczna część mieszkańców jest pozbawiona dostaw energii elektrycznej.


Do pomocy przy usuwaniu zniszczeń ściągają na miejsce strażacy z całego regionu. Przede wszystkim konieczne jest zabezpieczenie zniszczonych budynków przed deszczem. Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że do usuwania zniszczeń skierowanych zostanie stu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a kolejnych 300 pozostaje w gotowości. Przyjazd do gminy Wojciechów zapowiedział premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło. Na miejscu działa już sztab kryzysowy.


Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek zapewnia, że poszkodowani mieszkańcy mogą liczyć na pomoc – bez względu na to, czy domy były ubezpieczone otrzymają po 6000 zł. Jeśli potrzebne będą większe środki wystąpi o dodatkowe pieniądze do MSWiA.