Śmiertelny w skutkach wypadek miał miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Zarudzie, w gminie Nielisz, w woj. lubelskim. Kierujący ciągnikiem rolniczym 58-letni mieszkaniec gminy Nielisz wjechał na tory wprost pod lokomotywę. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że rolnik kierował Ursusem z doczepionym rozrzutnikiem i wracał z pola. Przejazd kolejowy był niestrzeżony, ale oznaczony znakiem STOP oraz krzyżem świętego Andrzeja. Maszynista nadjeżdżającej lokomotywy trąbił przed przejazdem, ale traktorzysta nie zatrzymał się i wjechał na tory przed lokomotywę.

Wskutek zderzenia ciągnik został kompletnie rozbity i odepchnięty kilkadziesiąt metrów od przejazdu. Maszynista natychmiast zatrzymał się i wezwał pomoc. Niestety, pomimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych u kierującego ciągnikiem. 58-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragedii. Ciało 58-latka przewieziono na sekcję do zakładu medycyny sądowej. 61-letni maszynista z powiatu chełmskiego był trzeźwy. Rozbity w zdarzeniu traktor nie był ubezpieczony i nie posiadał ważnych badań technicznych.