Taki zarzut usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Bochni (woj. małopolskie) 30-letni rolnik, który kierując ciągnikiem zderzył się z fiatem ducato, wiozącym 15 osób. Wskutek zderzenia jedna osoba zmarła, a kilkanaście trafiło do szpitala.

Do wypadku doszło przed kilkoma dniami w Ujeździe, w gminie Trzciana w woj. małopolskim. Na drodze powiatowej mijały się ciągnik z dwoma przyczepami i bus, którym podróżowało z opiekunką 13 niepełnosprawnych podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie. Jak ustalili policjanci, we fiata ducato uderzyła jedna z przyczep ciągniętych przez traktor.

Wskutek zderzenia bus wpadł do rowu. Na miejscu zmarła 57-letnia kobieta, a 14 osób odniosło obrażenia, w tym 3 osoby uznano za ciężko ranne. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitali. Kierowcy obu pojazdów wyszli ze zderzenia bez szwanku.

Traktorem kierował 30-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, zaś busem 65-latek. Obaj byli trzeźwi.

Oskarżany o spowodowanie wypadku 30-latek nie przyznał się do winy. Prokurator zarządził wobec podejrzanego policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.