Na drodze wojewódzkiej 449  w miejscowości Bukownica, w gminie Grabów nad Prosną w Wielkopolsce, w miniony wtorek około godziny 17 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciągnika rolniczego. Jeden z kierowców nie przeżył karambolu, kolejny trafił do szpitala.

Według ustaleń policjantów, kierujący samochodem audi 42-latek chciał wyprzedzić ursusa, wiozącego belę siana. Wjechał na przeciwny pas ruchu i zajechał drogę prawidłowo jadącej citroenem 39-latce. Doszło do zderzenia obu pojazdów, po którym audi odbiło się i uderzyło w wyprzedzany ciągnik, którym kierował 59-letni mieszkaniec gminy Grabów – poinformował serwis wlkp24.info

W wyniku zderzenia ursus zjechał z drogi i wywrócił się w rowie. Traktorzysta wymagał pomocy medycznej. W rozbitym audi zaś zakleszczony został 42-latek. Strażacy wyciągnęli nieprzytomnego mężczyznę, ale na ratunek dla niego było za późno. Lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pomocy ratowników medycznych wymagała także 39-latka z citroena.

Na miejscy wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala jednego z poszkodowanych kierowców. Skutki karambolu usuwały cztery zastępy strażaków z PSP w Ostrzeszowie i OSP Bukownica. Doga w tym czasie była zamknięta dla ruchu. Działania służb trwały kilka godzin.

Policja bada okoliczności tragedii.