PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Traktorzysta uciekł po zderzeniu z samochodem

Traktorzysta uciekł po zderzeniu z samochodem Po zderzeniu z nieoświetloną przyczepą samochód dachował, fot. Policja

Osobowy citroen najechał na nieoświetloną przyczepę ze słomą i koziołkował. Kierowca ciągnika uciekł z miejsca wypadku.




Do zderzenia samochodu osobowego z przyczepą ciągniętą przez traktor doszło po zmroku we wsi Piekielnik pod Nowym Targiem w Małopolsce. Citroen po zderzeniu koziołkował i wylądował na łące. Traktorzysta tymczasem porzucił swój pojazd i oddalił się z miejsca wypadku.

Kierowca citroena wskutek dachowania doznał obrażeń, które jednak nie zagrażały jego życiu. Mężczyzna był trzeźwy i trafił pod opiekę lekarzy. Nie był jednak trzeźwy traktorzysta, którego policjanci odnaleźli w domu. Właśnie nakłaniał żonę, by wzięła na siebie winę za wypadek. Jak bowiem ustalili policjanci, 56-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania i był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Przyczepa, którą przewoził kostki słomy nie posiadała żadnego oświetlenia, nie była też dopuszczona do ruchu, ani ubezpieczona. Mężczyzna został zatrzymany. 

Przyczyny i okoliczności wypadku badają policjanci z komisariatu w Czarnym Dunajcu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.



Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (17)

  • Obserwator rolnictwa 2020-09-25 20:01:44
    Jeszcze żonę namawiał aby wzięła winę na siebie za nieudacznika. Co za tchórz.
  • Bud 2020-09-25 15:17:53
    Ręce opadają ile razy mam pisać że to już w głowie się nie mieści? Człowiek ciężko pracuje i nie może sobie pozwolić na coś takiego bo kto za Ciebie do pracy pójdzie? A tutaj chleją ile się da, jadą sprzętem nie dopuszczonym do ruchu bez oświetlenia i narażają innych na śmierć lub trwałe kalectwo. Powinni konfiskować pojazd za takie coś albo dopłaty wstrzymywać. Kiedy w końcu zrobicie z takimi porządek? Elektorat dobrej zmiany szaleje.
    • PiP 2020-09-25 16:47:46
      Fragment opracowania Pani Anetty Ranosz nadinspektora pracy OIP Katowice "Budownictwo należy w Polsce do tych działów gospodarki, które – obok górnictwa charakteryzują się największą liczbą wypadków przy pracy. W tej branży występuje też najwięcej zagrożeń dla zdrowia i życia pracowników. Powodem takiego stanu jest zmienność zakresu robót, miejsca ich wykonywania oraz prowadzenie prac w miejscach, które docelowo nie mają powiązania z pracodawcą. Na bezpieczeństwo pracy w budownictwie wpływa również brak stałej, wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Badając okoliczności i przyczyny wypadków przy pracy ustalono, iż zdarzały się przypadki,gdzie poszkodowany znajdował się pod wpływem alkoholu. Analiza wykazała,że problem ten głównie dotyczy budownictwa, gdyż około 40% poszkodowanych będących pod wpływem alkoholu to przedstawiciele branży budowlanej."
      • Bud 2020-09-25 17:20:05
        Jak to się ma do tego wypadku bo jakoś nie widzę związku? To jak nazwać picie codzienne przy wykonywaniu tej samej pracy? Picie z rozpaczy? Nie ma dnia aby jakiś pijany rolnik nie wyjechał na drogę i nie spowodował jakiegoś wypadku. Biorą dopłaty które przeznaczają na alkohol a potem na drogę. Takiej grupy żyjącej i pijącej za socjal to nie ma nigdzie. Nie trzeba badań wystarczy zobaczyć co wyprawiają na drogach po pijanemu.
      • PiP 2020-09-25 20:48:20
        To odpowiedź na twój bzdurny post. Murarz który należy do najbardziej rozpitej branży, w której pracę się zaczyna od hasła "po szklanie i na rusztowanie" próbuje a pouczać rolników i robić z ich alkoholików. Chlejecie na tych budowach do upadłego, a ty piszesz że nie możesz sobie na takie coś pozwolić? Nie bądź hipokrytą.
      • Bud 2020-09-26 08:32:40
        @PiP Może dla Ciebie to norma że możesz sobie chlač do woli ale ja mam ludzi pod sobą, biorę za nich odpowiedzialność więc jak mogę pić? Jedynie wodę i inne napoje nie alkoholowe. A tutaj zobacz, rolnik pije i jedzie jeszcze z zakazem na drogę z przyczepą bez oświetlenia i nie dopuszczona do ruchu. Tym razem skończyło się na potłuczeniach a następnym razem ktoś zginie pez z takiego bezm..... A Ty jeszcze bronisz ALKOHOLIKA co za HIPOKRYTA. Ja nie pije alkoholu więc mogę oceniać ile chce a tobie nic to tego obrońco alkoholików
      • PiP 2020-09-26 09:52:33
        Picie alkoholu to jest norma na budowach. W Polsce codziennie sprzedaje się 3 mln tzw małpek czyli alkoholu w butelkach 100-250 ml z czego milion butelek jest sprzedawanych w godzinach porannych. Kto to kupuje? Klasa robotnicza. Lud pracujący na budowach, fabrykach itp. Codziennie zatrzymuje się ok 250 pijanych kierowców... Tymczasem ty udajesz świętego i dostrzegasz źdźbło w oku rolnika a nie zauważasz belki w oku budowlańca... Daj murarzowi zaliczkę to go zobaczysz za 2 tygodnie jak wytrzeźwieje... Prawda znana od lat.
      • Bud 2020-09-26 10:48:25
        @PIP Jeśli widzisz takie patologie na budowach to dlaczego tego nie zgłaszasz? U mnie miejsca na picie nie ma. Jeśli już to po pracy. Dlaczego @PIP nie odniesiesz się do tematu artykułu? Odpowiem Ci, bo jesteś takim samym TCHÓRZEM jak ten rolnik co spowodował wypadek i UCIEKŁ z miejsca wypadku NIE UDZIELAJĄC POMOCY POSZKODOWANEMU. A @PIP dalej będzie udawał że nic się nie stało i zajmował budowlańcami ze swojej okolicy. No co za TCHÓRZ!
      • Benon 2020-09-26 22:04:51
        Łukasz nie udawaj takiego świętego. Nie jedną imprezę przecież na budowie razem robiliśmy. Całe Pępowo wie jak potrafimy się bawić.
      • Bud 2020-09-27 07:55:28
        Benon Wracaj do gnoju.
  • Wiejskie chlanie 2020-09-25 13:57:28
    Norma wiejska
    • Skromny bogacz 2020-09-25 16:44:33
      Do którego zus się opłaca?
      • Wiejskie chlanie 2020-09-25 18:33:30
        Do krus sie opłaca
    • Rolpol 2020-09-25 16:59:39
      (...) nie traktuj wsi jako ogółu pijaków. Ja sprzętem jeżdżę trzeźwy. W mieście chlorów jeżdżących nie ma ?
      • Wiadomo 2020-09-25 18:34:07
        W parzyste
  • Statystyk 2020-09-25 13:01:37
    Małopolska - matecznik dobrej zmiany. Czego się spodziewać? Oby socjal pełnymi garściami!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 100.24.125.162